6 Şubat tarihinde Kahramanmaraş merkezli gerçekleşen depremler ülkemizi derinden etkiledi. Deprem sebebi ile birçok kurum ve kuruluş hemen aksiyon alarak afet bölgesine yardımlar ulaştırırken, sektör olarak en hızlı aksiyon alanlardan biri de sigorta sektörü oldu. Bu kapsamda Türk Nippon Sigorta da deprem bölgesine hem ayni hem de nakdi yardımda bulundu.

‘AFET BÖLGESİNE YARDIMLARDA BULUNDUK’

Deprem felaketinin ülkemize verdiği üzüntü sebebi ile bir açıklama yapan Türk Nippon Sigorta Genel Müdürü Dr. E. Baturalp Pamukçu, “Ülkemizin geçirdiği bu zor günlerde Türk Nippon Sigorta olarak elimizden gelen desteği vermeye çalışıyoruz. Deprem felaketinin hemen ardından şirketimiz tarafından bebek bezi, bebek maması, kuru gıda, kıyafet (bebek, çocuk, kadın, erkek), hijyen malzemeleri ve su gibi ayni yardım malzemesi toplanarak afet bölgesine gönderildi. Bunun yanında AFAD’a nakdi yardımda da bulunduk. Ayrıca deprem bölgesinden gelecek hasar ihbarlarını önceliklendirmek adına özel bir hat açarak gelen talepleri takip edip, hızlıca çözüme ulaştırmaya başladık. Ekspertiz süreci, ön rapor inceleme süreleri ile pert süreçlerini hızlandırdık. Hasar ödemelerine başladık. Yenileme işlemlerinde sigortalılarımızın haklarını koruduk. Tüm bu işlemler için ayrı ekipler kurarak bölge halkına işlem kolaylığı sağlamaya çalıştık. Umarım ülkece en kısa süre içinde bu sıkıntıları birlikte atlatırız” ifadelerini kullandı.

Unico Sigorta Servis Temsilcileri ile Bir Araya Geldi! Unico Sigorta Servis Temsilcileri ile Bir Araya Geldi!

‘PSİKOLOJİK DANIŞMANLIK HATTI DEVREYE ALDIK’

Depremden etkilenen herkes için ücretsiz psikolojik danışmanlık hattı da devreye aldıklarını söyleyen Türk Nippon Sigorta Genel Müdürü Dr. E. Baturalp Pamukçu, “Şüphesiz ki bölgede yaşanan çok zor bir durum. Bu duruma başka hangi konularda destek verebiliriz diye düşündük. Asistans hizmet olarak verdiğimiz psikolojik danışmanlık hizmetini özel bir hat alarak ücretsiz aranır hale getirdik. Bu hattımızı görüş almak isteyen tüm depremzedeler ve depremden etkilenen vatandaşlarımız arayabilir” şeklinde konuştu

Editör: Sigorta Life