Türk Kanser Araştırma ve Savaş Kurumu Derneği önerisi ile 1956 yılından bu yana her yıl 1-7 Nisan Kanser Haftası olarak kutlanıyor. 

BNP Paribas Cardif de Kadına Değer Sigortası ile zor zamanlarında kadınların yanında yer alarak onlara destek veriyor. Kadınlara özgü 7 farklı kanser türünden birine ilk kez yakalanılması durumunda 7 farklı teminat paketi ile poliçe sahibi sigortalıları finansal güçlüklere karşı güvence altına alan “Kadına Değer Sigortası”, ücretsiz olarak sunduğu asistans hizmetleriyle de kadınlara sadece hastalık döneminde değil yaşam boyunca ihtiyaçları olan her alanda destek sunuyor. 

“Kadına Değer Sigortası” ile kadınlara bir adım daha yakınız

Konuyla ilgili konuşan BNP Paribas Cardif Türkiye Banka Sigortacılığı ve Acente Sigortacılığı Genel Müdür Yardımcısı Gökhan Sertsöz, kadınlara verdiğimiz değerin özel bir göstergesi olan ‘Kadına Değer Sigortası’yla, kadınların zor zamanlarında onlara bir adım daha yakın olduklarını belirterek “Bu sigorta çözümümüzle kadın sigortalılarımızı Türkiye’de son yıllarda ciddi şekilde artan kadınlara özgü 7 farklı kanser türlerinden birine yakalanmaları durumunda oluşabilecek finansal güçlüklere karşı güvence altına alıyoruz. Asistans hizmetleri kapsamında check-up, mamografi, psikolojik danışmanlık ve diyetisyen gibi ücretsiz sağlık hizmetleri sunan ‘Kadına Değer Sigortası’ çözümümüz, kariyer geliştiren eğitimler, tasarım hizmeti ve hukuki danışmanlık gibi desteklerle de sektörde fark yaratıyor” dedi.

Anadolu Sigorta, Effie Türkiye’de Altın Ödül Aldı Anadolu Sigorta, Effie Türkiye’de Altın Ödül Aldı

18 – 70 yaş arasındaki tüm kadınlar faydalanabilir

Sertsöz, Uluslararası Kanser Araştırma Ajansı’nın (IARC) en son 2020 yılında kamuoyu ile paylaştığı istatistiklere göre, 2020’de Türkiye’de 101 bin kadına kanser tanısı konduğunu aktararak “Bu verilere göre, her gün 275 kadın kanser tanısı alarak mücadeleye başlıyor. Türkiye’de meme kanseri kadınlarda en sık görülen kanser türü olup, her 8 kadından 1’i hayatı boyunca meme kanserine yakalanabiliyor. Meme kanserinin yanında, rahim, rahim ağzı, rahim içi, yumurtalık, yumurtalık tüpü kanseri ile vajina/vulva tümörleri de son derece yaygın kanser türleri olarak karşımıza çıkıyor.” açıklamalarında bulundu. 

BNP Paribas Cardif, 18 – 70 yaş arasındaki tüm kadınların faydalanabileceği “Kadına Değer Sigortası” çözümü ile, kadınlara özgü bu 7 farklı kanser türüne 7 farklı teminat paketi sunan BNP Paribas Cardif, müşterilerine limitleri 20.000 TL ile 500.000 TL arasında değişen teminat paketleri arasından kendi ihtiyaç ve bütçelerine göre en uygun paketi seçme imkanı tanıyor. Bu sayede vefat, kadın tehlikeli hastalıkları ve hastalık sonucu tam ve daimi maluliyet durumlarında kadınların ve ailelerinin karşılaşabileceği finansal güçlüklere de çözüm yaratıyor.

Ücretsiz mamografi veya mini check-up hediye

Kanser tedavisinin maddi ve manevi olarak yıpratıcı bir süreç olduğuna dikkat çeken Sertsöz, “Kadın kanserlerinin giderek artması ve daha çok kadını tehdit etmesi nedeniyle geliştirdiğimiz bu çözümümüzle, kadın sigortalılarımızın kansere yakalanması durumunda oluşabilecek finansal güçlüklere karşı onları güvence altına alırken, kadınlara tam destek sağlamak amacıyla verdiğimiz bilgilendirme ve danışmanlık hizmetleriyle de sürecin psikolojik olarak daha rahat ve sağlıklı ilerlemesini hedefliyoruz. Böylece kadın sağlığının korunması noktasında kadınları maddi ve manevi destekleyerek çok boyutlu bir koruma sağlamayı amaçlıyoruz.” diye konuştu. 

Kanser tedavisindeki en büyük etkenin erken teşhis olduğunun altını çizen Sertsöz, “Bu sebeple, ‘Kadına Değer Sigortası’ kapsamında tüm müşterilerimize herhangi bir hastalığa yakalanmasa dahi yılda 1 kez ücretsiz mamografi hizmeti veya mini check-up hediye ediyoruz. Bu hizmete ek olarak stres, hareketsiz yaşam ve beslenme düzenindeki değişikliklerin etkisini azaltmak amacıyla ücretsiz online psikolojik danışmanlık, online diyetisyen ve sağlıklı beslenme danışmanlığının yanı sıra Yumurtalık Dondurma, Smear Testi işlemlerinde yüzde 30’a kadar indirim sağlıyoruz.” dedi.

Farklı alanlarda asistans hizmetleri 

Sertsöz, kadınlara sadece hastalık döneminde değil yaşam boyunca ihtiyaçları olan her alanda destek olmayı hedeflediklerini söyleyerek “Yılda 1 kez ücretsiz lastik değişimi, 7/24 yeni doğan bakım ve bilgi hizmetleri gibi hizmetlerimizle poliçe dönemi süresince sigortalılarımızı maddi ve manevi olarak destekliyoruz. Ev temizliği, çocuk bakımı, oyun ablası hizmetlerinde %30’a kadar indirim sağlıyoruz. ‘Kadına Değer Sigortası’, kadınlarımızın toplumdaki rolünü güçlendirmek amacıyla online hizmet paketi kapsamında yayınlanan eğitim başlıkları ile ilgili eğitim, hukuksal danışmanlık, KOSGEB kredi danışmanlığı, Liderlik Akademisi Eğitimi, web sitesi tasarımı, logo ve kurumsal kimlik tasarımı gibi kendi işini kurmak isteyen kadınlara yönelik önemli destekler de içeriyor.” ifadelerini kullandı.

Editör: Sigorta Life