Mert Grup Sigorta, müşterilerine her daim en iyi hizmet vermeyi amaç edinirken aile sigortası branşında; bireysel emeklilik, eğitime devam, evcil hayvan, ferdi kaza ve hayat sigortası ürünlerini de bünyesinde barındırıyor. Aile sigortası branşında yer alan pati sigortasıyla minik dostlarımızın canlarını korumak amaçlı sunduğu hizmetle tercih edilir olmasını sağlıyor.

Minik dostlarınız için pati sigortası

Bir insanın sağlıklı bir şeklide hayatına devam edebilmesi ne kadar önemliyse diğer canlılar içinde bu durum geçerlidir. Minik dostlarınızın başına gelebilecek her türlü sağlık probleminde anlaşmalı veteriner hekim ağı, teminat kapsamı ve ekonomik fiyatı sayesinde pati sigortasından kredi kartınıza 9 taksit ile ayda sadece 22 lira ödeyerek faydalanmanız mümkün.

Pati sigortasının teminatları nelerdir?

Doğa Sigorta iş ortağı brokerler ile bir araya geldi Doğa Sigorta iş ortağı brokerler ile bir araya geldi

Mert Grup Sigorta’nın internet sitesinden alınan verilere göre pati sigortasının kapsamlı teminatları can dostunuzun acil durumlardaki tedavi ihtiyaçları göz önünde bulundurularak şu şekilde hazırlanmıştır: ‘‘Aşıları tamamlanmış olan 6 aydan büyük 10 yaştan küçük olan tüm ırk ve cinsiyetteki kedi/köpekler için yapılabilmektedir. Sigortanın başlayabilmesi için poliçe ile birlikte ücretsiz gönderilen mikroçipin anlaşmalı veteriner hekimler tarafından uygulanması gerekmektedir. 5199 sayılı Hayvanları Koruma Kanun ve bağlı yönetmeliklerde Türkiye’de üretimi, satışı ve beslenmesi yasaklanmış olan hayvanlar teminat kapsamı dışındadır. Kanunun 14. maddesinin l bendinde; “Pitbull Terrier, Japanese Tosa gibi tehlike arz eden hayvanları üretmek; sahiplendirilmesini, ülkemize girişini, satışını ve reklamını yapmak, takas etmek, sergilemek ve hediye etmek yasaktır.” hükmü yer almaktadır. 5199 sayılı hayvanları koruma kanununa göre evcil hayvanlar için yasal kimliklendirme ekipmanı mikroçip olarak belirlenmiştir. Buna göre hayvan sahiplerinin hayvanlarına çip taktırmaları ve belediyeye kayıt ettirerek kimlik kartı çıkartmaları zorunlu hale gelmiştir. Aksigorta pati sigortası ile mikroçip uygulaması ücretsiz olarak sunulmaktadır.’’

Türkiye’nin dört bir yanından şubeleri ile sigorta sektöründe güçlü ve kurumsal şirket yapısıyla sektörün öncü acentelerinden olan Mert Grup Sigorta; 5’i hayat ve emeklilik, 27’i elementer olup toplamda 32 yetkili sigorta şirketinin acenteliğini yapmaktadır. Beklenti ötesinde hizmet sunarak yenilikçi kadrosuyla her gün büyümeye devam ediyor. Araç, ev, iş yeri, sağlık ve aile sigortaları ürün hizmetleri sağlıyor.