Bu yıl Haziran ayında AXA Uluslararası Pazarlar CEO’luğuna atanan Hassan El-Shabrawishi geçtiğimiz günlerde AXA Türkiye ofisini ziyaret etti. AXA Sigorta üst yönetimi ve iş birimleri ile toplantılar gerçekleştiren El-Shabrawishi daha sonra diğer AXA Sigorta çalışanları ile bir araya geldi.

2. Uluslararası Sigorta Zirvesi Başladı! 2. Uluslararası Sigorta Zirvesi Başladı!

AXA Sigorta genel müdürlük binasının terasında düzenlenen öğle yemeği esnasında hem üst yönetim ile hem de çalışanlarla bir araya gelen AXA Uluslararası Pazarlar CEO’su Hassan El-Shabrawishi, buluşmada sene başından beri ülke olarak yaşanılan tüm zorlu koşullara rağmen AXA Sigorta’nın başarısı karşısında çok etkilendiğini belirtti. Şirket’in ülkede sene başından beri deprem, ekonomideki dalgalanmalar, doğal afetler gibi olağanüstü gündemler yaşamış olmasına rağmen istikrarlı bir şekilde büyüme gösterdiğini belirten El-Shabrawishi, sözlerine şöyle devam etti: “Yaşanılan tüm zorluklara rağmen AXA Sigorta’nın göstermiş olduğu büyüme Türk insanının ne kadar dirayetli olduğunun bir göstergesi. Bununla birlikte AXA Sigorta sene başında Groupama satın alım sürecini başlattı ve Mayıs ayında hisse devri tamamlandı. Birleşme sürecini bu denli hızlı yönetebilmiş olmanızı ve beraberinde gelen başarılı finansal sonuçlarınızı takdir ediyorum. Bu başarı AXA Türkiye çalışanlarının başarısı, Türk insanının azminin mucizesi. Bugün enerjinizi kendi gözlerimle görmek için buradayım ve tüm ekibin başarılarından gerçekten gurur duyuyorum. Bu iki gün boyunca beni etkileyen konulardan bir diğeri yenilikçi ve inovatif yaklaşımıyla Türkiye’de sigorta sektörüne öncülük eden AXA Sigorta’nın yeni ürünü ‘AXA Dijital Sağlık Sigortası’ oldu. Koç Healthcare ile başarılı bir iş birliği sayesinde, Türkiye’de sağlık branşında bir ilki gerçekleştirdiniz. En güncel teknolojileri, ürün ve hizmetlerinize sade ve pratik bir şekilde entegre ediyorsunuz. AXA Sigorta’nın başarılarının artarak devam edeceğine inanıyorum.”

AXA Uluslararası Pazarlar CEO’su Hassan El-Shabrawishi’ye ziyareti esnasında eşlik eden AXA Madrid International Hub Genel Müdürü Nuria Fernández París ise genel müdürlük binasında gerçekleşen buluşmada sözlerine AXA Sigorta ekibine başarılarından dolayı teşekkürlerini ileterek başladı. Geçtiğimiz günlerde Fas’ta yaşanan depremin insani açıdan olduğu kadar, sigortacılık adına da önemli konulardan biri olduğunu belirterek sözlerine devam eden Fernández París şunları söyledi: “Yakın zamanda Fas’ta gerçekleşen deprem hepimizi derinden üzdü. Depreme ilişkin gelişmeleri yakından takip ettiğinizi, özellikle de bölgede yaşayan AXA çalışanlarını merak ettiğinizi biliyorum. Fas depreminin kriz yönetimi konusunda destek sağlayan AXA Sigorta CEO’su Yavuz Ölken ile Hasar Başkanı Eray Kangal’a teşekkürlerimi iletmek istiyorum. Göstermiş olduğunuz dayanışma ve destek çok önemli. AXA Grubu olarak, temsil ettiğimiz değerler doğrultusunda zor zamanlarda desteğimizi esirgemeden birlik olmaya devam edeceğiz.” 

yavuz-1

El-Shabrawishi ve Fernández París’in Türkiye ziyaretlerinden büyük mutluluk duyduğunu belirten AXA Sigorta CEO’su Yavuz Ölken: “Tüm dünyada sigorta sektörüne yön veren AXA Grubu olarak, 2024 hedeflerimiz doğrultusunda yeni yapılanmalardan geçiyoruz. Yeni görevine atandıktan sonra, Sayın El-Shabrawishi’nin ülkemize gerçekleştirdiği ilk ziyareti vesilesiyle kendisiyle 2024 sürdürülebilir gelişim ve büyüme yolculuğumuzu ve pek çok konuyu paylaşma fırsatımız oldu. Bununla birlikte geçtiğimiz hafta Fas’ta meydana gelen ve hepimizi derinden sarsan deprem nedeniyle bölge halkına destek olabilmek adına nakdi ve ayni yardımlar için hızlıca harekete geçtiğimizin bilgisini de siz değerli çalışanlarımız ile paylaşmak isterim. Çok yakın bir zamanda benzer süreçleri yaşamış bir millet olarak bu felakete kayıtsız kalamadık. Depremden sonra edindiğimiz çok kıymetli bir öğretimiz oldu: ‘Yaşatmak için yaşamak zorundayız.’ AXA Sigorta olarak bölge halkına acil yardım desteklerinin sağlanması adına nakdi yardımlarımızı yapmak için hızlıca harekete geçtik. Aynı zamanda AXA Sigorta çalışanlarının da bağışları ile destek verebileceği bir yardım kampanyası başlattık. Deprem bölgesinde yaşanan büyük kayıplar için sadece bugün değil uzun vadede de dayanışma içinde olmak en büyük gayemiz. Desteklerimizi sürdürülebilir kılmak için çalışmaya devam edeceğiz. AXA Grubu’nun bizlere olan güvenini yinelediği ve perçinlediği bu ziyaret ile geleceğe daha umutla bakıyoruz. Tüm çalışanlarımız ile acentelerimiz ile ve dağıtım kanallarımız ile başarılarımızı sürdüreceğimize inanıyoruz.” dedi. 

Editör: Üveys Altun