Türkiye Sigorta’nın uygulamaya koyduğu Sempati Evcil Hayvan Sigortası, acil durumlardan ameliyata, ilaç harcamalarından evcil hayvanların üçüncü şahıslara verebileceği zararlara kadar birçok konuda güvence sağlıyor.

Sigorta, 6 ay - 10 yaş arası kediler ve 6 ay - 8 yaş arasındaki köpekler için birçok hastalıktan acil durumlara kadar çeşitli teminatlar sunuyor.

Türkiye Sigorta Genel Müdürü Atilla Benli, evcil hayvan sigortası konusunda şu bilgileri verdi:

“Evcil hayvan sahipliği, özellikle pandemi sürecinde büyük artış gösterdi ve yuvamızdaki sevimli dostlarımızın sağlığı daha da önem kazandı. Biz de Türkiye’nin dört bir yanında her ihtiyaca yönelik çözümler sunan bir kurum olarak standart ve geniş kapsamlı Sempati Evcil Hayvan Sigortası ürünümüzle sevimli dostlarımıza güvence sunmanın mutluluğunu yaşıyoruz.”

Tüm kliniklerde geçerli

Sempati Evcil Hayvan Sigortası, sadece anlaşmalı veteriner kliniklerinde değil, tüm veteriner kliniklerinde geçerli olan, standart ve geniş kapsamlı olmak üzere 2 paket seçeneği sunuyor.

Türkiye Sigorta Seyahat Sağlık Sigortası ile tatiller daha güvenli! Türkiye Sigorta Seyahat Sağlık Sigortası ile tatiller daha güvenli!

Sigortanın standart kapsamlı paketi; anlaşmalı kurumlarda yüzde 20, anlaşmasız kurumlarda ise yüzde 30 katılım payıyla trafik kazası, yüksekten düşme, herhangi bir kaza veya enfeksiyon sebebiyle oluşacak göz sorunları, koma hali, nöbet geçirme, böcek ısırması, yabancı cisim yutma, boğulma tehlikesi gibi durumlarda gereken acil tedavi masraflarını ve evcil hayvanın üçüncü şahıslara verebileceği zararları kapsıyor. Acil durumlarda yapılacak muayene, tetkik, tedavi ve ameliyatlar için bekleme süresi 15 gün olarak belirleniyor.

Geniş kapsamlı paket

Geniş kapsamlı pakette, standart paketten farklı olarak acil olmayan sağlık sorunları için ayakta veya yatarak yapılacak muayene, tetkik, tedavi ve ameliyat masrafları teminat altına alınıyor ve 3 ay bekleme süresi uygulanıyor.

Sigorta, sağlık sorunlarının yanı sıra evcil hayvanların tüm ihtiyaçlarına çözüm sunabilmek için, anlaşmalı kurumlarda geçerli olmak üzere ücretsiz mikroçip implantasyonu, yılda bir defaya mahsus tırnak kesimi, göz ve kulak temizliği, pet kuaförlerde ve pet otellerinde indirimler gibi ek hizmetleri de içeriyor.

Editör: Sigorta Life