Kritik Hastalıklar Sigortası’nın çok önemli olduğunu söyleyen Katılım Emeklilik Genel Müdürü Ayhan Sincek, “Katılım Emeklilik olarak hayatın her alanına hitap eden ürünlerimizle sektörümüzü büyütmeye ve derinlik kazandırmaya devam ediyoruz. Müşterilerimizin her zaman ve her koşulda yanında olmak için çabalıyor, onlara özel ürünler geliştiriyoruz. Yüksek fayda sağlayan iddialı sigortalarımızdan biri de Kritik Hastalıklar Sigortamız, istatistiksel olarak en sık rastlanan kanser, kalp krizi, inme gibi kritik hastalıklara karşı teminat sunuyoruz. Katılımcılarımız hastalıklarla mücadele ederken karşılaşabilecekleri maliyetleri düşünmüyor, vefat durumunda da geride kalanlar için bir borç değil, bir teminat bırakmış oluyorlar. Katılım sigortacılığı prensipleri kapsamında sunduğumuz bu sigortamız da tüm sigortalarımız gibi katılım sigortacılığı güvencesi altında, herkes tarafından gönül rahatlığı ile alınabilir. Ayrıca bu sigortanın yanı sıra Kadınca Güven Kritik Hastalık Sigortası ürünümüz ile de kadın sağlığına özel bir güvence sunuyoruz. Kadınlar da en sık rastlanan kritik kadın hastalıklarına karşı bu sigorta ürünü ile artık kendilerini güvence altına alabiliyor. Kadınca Güven Kritik Hastalık Sigortası kapsamında sigortalılar, ücretsiz ya da indirimli olarak mamografi, diş sağlığı, online diyetisyen gibi hizmetlerden de yararlanabiliyor” ifadelerini kullandı.  

Sigortalıların bu poliçeyle kanser, kalp krizi ve hastalık sonucu inme durumları için teminat altına alındığını belirten Ayhan Sincek, 18-65 yaş arası herkesin sigorta kapsamına alınabildiğini belirtti.

Ayrıca Kadınca Güven Kritik Hastalık Sigortası ürününden de bahseden Sincek, “Kadınlar da en sık rastlanan kritik kadın hastalıklarına karşı bu sigorta ürünü ile artık kendilerini güvence altına alabilir. Kadınca Güven Kritik Hastalık Sigortası kapsamında sigortalılarımız ücretsiz ya da indirimli olarak mamografi, diş sağlığı, online diyetisyen gibi hizmetlerden de yararlanabilirler” dedi.