Sompo Sigorta’da 21 yıldır kurucu CEO’luk görevini yürüten Recai Dalaş, yeni yapılanmayla Yönetim Kurulu Başkanı görevini üstlenirken, Fahri Uğur şirketin yeni CEO’su olacak.

2015 yılından bu yana Sompo Sigorta’da Mali İşler Genel Müdür Yardımcısı olarak başarılı çalışmalara imza atan ve geçtiğimiz yıl Yönetim Kurulu Üyesi olarak atanan Fahri Uğur, 1 Ocak 2023 itibarıyla yeni görevine başlayacak.

Sompo International İcra Kurulu Başkanı ve CEO’su James Shea, yeni yapılanmaya yönelik açıklamasında; “Şirketin kurulduğu 2001 yılından bugüne kadar devam eden başarı hikayesinde Sayın Recai Dalaş’ın çok önemli bir imzası bulunuyor. Bu süreçteki liderliği ve tüm katkıları için kendisine sonsuz teşekkürlerimizi sunuyoruz. Yeni dönemde, Fahri Uğur liderliğindeki Sompo Sigorta'nın geleceği için çok heyecanlıyız. Birlikte Sompo Sigorta’yı daha da ileriye taşıyacak başarılı çalışmalara imza atacağımıza yürekten inanıyoruz” dedi.

Fahri Uğur Hakkında

Quick Finans’tan 700 milyon TL’lik tahvil ihracı Quick Finans’tan 700 milyon TL’lik tahvil ihracı

Hacettepe Üniversitesi Maliye Bölümü mezunu olan Fahri Uğur, yüksek lisans eğitimini New York Üniversitesi’nde MBA yaparak tamamladı. 2002 yılında Hazine Müsteşarlığı’nda Sigorta Denetleme Uzman Yardımcısı olarak başladığı çalışma hayatını, 2006 yılında atandığı Sigorta Denetleme Uzmanlığı göreviyle sürdürdü. 2013-2015 yılları arasında Halk Sigorta’da Teknik İşlerden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı ve 2013-2014 yılları arasında Türk P&I Sigorta’nın Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yapan Uğur, 2015 yılında Mali İşler Genel Müdür Yardımcısı olarak çalışmaya başladığı Sompo Sigorta’da Şubat 2021’den bu yana Yönetim Kurulu Üyeliği görevini de yürütüyor. Aynı zamanda 2019’dan bu yana

Sompo International'da bireysel sigortalardan sorumlu platformun CEO Yardımcısı görevini de yürüten Fahri Uğur’un, sigortacılık sektöründe yirmi yılı aşkın deneyimi bulunuyor.

Editör: Sigorta Life