Türkiye’nin ilk ve lider dijital sigorta platformu Sigortam.net, yeni evlenecek çiftlerin yaptırabileceği poliçeler konusunda bilgi veriyor ve onlar için bir sigorta rehberi sunuyor.

AXA Türkiye Geleceğin Sigortacılarını Yetiştirmeye Devam Ediyor AXA Türkiye Geleceğin Sigortacılarını Yetiştirmeye Devam Ediyor

Hayatlarını birleştirerek evliliğe adım atan çiftler, bu heyecan verici dönemde kendileri için güvenli bir gelecek kurabilmek adına sigorta seçeneklerini araştırıyor. Çiftlerin beraber başlayacak yeni hayatlarında sağlık, konut, taşıt, seyahat gibi çeşitli alanlarda yaşanabilecek risklere karşı koruma sağlayabilmeleri için uygun sigorta poliçelerini seçmek önemli bir rol oynuyor. Türkiye’nin ilk ve lider dijital sigorta platformu Sigortam.net, evliliğe adım atan çiftlere, risklere karşı finansal güvence sağlamak ve hazırlıklı olmak adına destek oluyor ve yaptırabilecekleri poliçeler konusunda bilgi vererek adeta bir sigorta rehberi sunuyor.

İşte Sigortam.net’ten yeni evleneceklere özel sigorta rehberi:

  • Özenle hazırladığınız yeni evinizi ve eşyalarınızı güvence altına alın

Yeni hayat aynı zamanda yeni bir ev de demek. Çiftler, hayatlarının bu yeni döneminde yaşayacakları evi risklere karşı korumak için konut sigortasına başvurabiliyor. Konut sigortası, evdeki yangın, deprem ve selden kaynaklı su baskını gibi durumlarda bütçenin güvence altına alınmasını sağlayabiliyor. İstenmeyen olaylar sonucunda ev oturulamaz hâle geldiğinde taşınma ve enkaz kaldırma giderlerini karşılama konusunda da devreye giren Konut Sigortası, ihtiyaca göre özelleştirilebiliyor. Örneğin poliçede bina teminatı olmadan sadece evin içindeki eşyalar da teminat altına alınabiliyor. Bu tip poliçeler de genellikle kiracılar tarafından tercih ediliyor. Ayrıca ek teminatlar ile değerli eşya hırsızlığı, kira kaybı gibi başlıklar da poliçeye dahil edilebiliyor. Konut sigortası, konutun bulunduğu il ve ilçeye, metrekaresine, binanın yapı tarzına, konutunun bulunduğu kata, alınan güvenlik önlemlerine ve poliçede yer alan teminatlara göre şekilleniyor.

  • Tek bir poliçe ile tüm ailenizin sağlığını güvence altına alın

Evlenerek ailesini genişleten çiftler, Aile Sağlık Sigortası ile ailelerinin her bir bireyini güvence altına alıyor. İstenmeyen sağlık sorunları karşısında finansal olarak koruma sağlayan Aile Sağlık Sigortası, özellikle acil cerrahi müdahaleler veya uzun süreli tedavilerde poliçe sahiplerine önemli avantajlar sunuyor. Aile Sağlık Sigortası, özel ya da Tamamlayıcı Sağlık Sigortası poliçelerini aile içerisindeki bireylerin birlikte yaptırmasını kapsıyor. Bu çerçevede Özel Sağlık Sigortası (ÖSS) ya da Tamamlayıcı Sağlık Sigortası (TSS) yaptırıldığında, aile üyelerinin her biri de bu sigortalardan yararlanabiliyor. Aile Tamamlayıcı Sağlık Sigortası’na farklı oranlarda indirim uygulaması, primlerin daha avantajlı koşullarda ödenmesine imkân sağlarken aile üyeleri için tek bir sağlık poliçesi düzenlenerek; prim ödeme günü ve yenileme tarihi de kolaylıkla takip edilebiliyor.

  • Ailenin yeni bireyleri için Doğum Teminatı

Evlilik ve çocuk sahibi olmak birlikte büyüyecek bir aile için heyecan verici bir dönem. Sağlık sigortalarına dahil edilen doğum teminatı, bu yeni hayata hazırlık sürecinde önemli bir destek sunuyor. Hem TSS hem de ÖSS’ye ek teminat olarak dahil edilebilen doğum teminatı, hamile kalmayı planlayan anne adaylarının tercih ettiği sigortalardan biri. Anne adayının ve bebeğinin sağlığı için doğum teminatlı bir TSS ya da ÖSS tercih etmek birçok avantajı da beraberinde getiriyor. Doğum sigortasının kapsamı sigorta şirketlerine göre farklılık göstermekle birlikte genel olarak hamilelik sürecindeki kontrolleri, normal/sezaryen doğum ve hastane masraflarını karşılıyor. Bunların yanında doğum esnasında anne ya da bebekte oluşabilecek sağlık sorunları ve hatta sonrasına bazı poliçelerde bebeğin ilk muayenesi de teminat altına alıyor. 

  • Güvenli bir balayı için Seyahat Sağlık Sigortası

Balayına çıkacak olan yeni evli çiftler için ise konforlu bir tatil için Seyahat Sağlık Sigortası ön plana çıkıyor. Seyahat Sağlık Sigortası, seyahat sırasında aniden oluşabilecek hastalık durumlarında güvence sağlıyor. Bu sigorta ile seyahat sırasında acil durumlarda sağlık hizmeti alınabiliyor. Poliçeye ilave edilebilen ek teminatlar ile bagajın gecikmesinden uçuşu kaçırmaya kadar birçok beklenmeyen durumda da limitler dahilinde masraflar ödeniyor.

  • Yollarda da güvende olmak için Kasko Sigortası

Yeni bir hayata başlarken, araçları güvence altına almak, yollarda, seyahatlerde birlikte geçirilecek zamanın da huzurlu olmasını sağlıyor. Arabası olan ya da araba alacak çiftler için büyük önem taşıyan kasko sigortası, kaza durumlarında araçta ortaya çıkan hasarı poliçe limitleri kapsamında karşılıyor. Bu sayede yüksek hasar maliyetlerine karşı bütçeyi koruyor. Kasko sigortası aracın başka bir araçla çarpışması, araca başka bir aracın ya da yabancı bir maddenin çarpması, üçüncü kişilerin veya doğal afetlerin araca zarar vermesi, aracın ve parçalarının çalınması, aracın yanması gibi durumları kapsıyor.

Editör: Üveys Altun