Kurumsal ve bireysel hizmetleriyle sigorta sektöründe tarafsız ve doğru bilginin kaynağı olan sigortaladım.com, haziran ayında başlattığı egzoz gazı emisyon ölçümü kampanyasını, yoğun ilgi nedeniyle 2022 yılında da devem ettireceğini açıkladı. Sigorta sektöründe çevreci bir yaklaşımla hizmet veren sigortaladım.com’un insan ve doğa sağlığını ön plana koyarak hayata geçirdiği Ücretsiz Egzoz Gazı Emisyon Ölçümü kampanyası, araç sahiplerinin çevre bilincini artırmayı hedefliyor.

Hava kirliliğinin ciddi bir tehdit haline geldiği bu günlerde egzoz gazı ölçümleri hem araç sahipleri hem de çevrenin korunması için büyük önem arz ediyor. Egzoz gazı emisyon ölçümü yaptırmayan araç sahiplerine kesilen cezalar artarken, yeni yılda egzoz gazı emisyon ölçüm ücreti de 110 TL olarak açıklandı. sigortaladım.com’dan online trafik sigortası satın alan kullanıcılar ise egzoz gazı emisyon ölçüm işlemini 81 ilde bulunan TÜVTÜRK muayene istasyonlarında ücretsiz yaptırabiliyor. Trafik sigortası poliçesi alımı yapılan aracın plakasına tanımlanan haktan yararlanmak için TÜVTÜRK muayene istasyonunda, poliçede yer alan plaka bilgisini vermek yeterli.

Egzoz gazı emisyon ölçümü kampanyasına sigortaladım.com çağrı merkezinden veya online olarak satın alınan trafik sigortası poliçeleri ile katılmak mümkün olurken kampanyaya katılanlar, haklarını poliçe alım tarihinden itibaren 1 yıl boyunca kullanabiliyor.