Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Sigorta Acenteleri İcra Komitesi Başkanı Levent Korkut, ATSO meclis toplantı salonundaki programda, 6 Şubat'taki Kahramanmaraş merkezli depremlerin ardından bölgedeki meslektaşlarını ziyaret ettiklerini bildirdi.

Deprem bölgesindeki izlenimlerini anlatan Korkut, şöyle konuştu:

"Görünmesi ve ibret alınması gereken bir tablo var. Her deprem haberi aldığımızda yüreğimiz ağzımıza geliyor, 3-5 ay sonra unutuyoruz. Büyük bir sektörüz, her sektörün tamamlayıcısı durumdayız. Şu anda 369 bin zorunlu deprem sigortası dosyası açıldı ve 3,5 milyar lira para ödendi. Çok sorumluluk isteyen bir iş yapıyoruz. Eksik poliçe kesmeyeceğiz."

"Depremlerden ders almamız gerektiğini düşünüyorum"

ATSO Başkanı Hüsnü Serteser de depremlerin 81 ili manevi yönden derinden etkilediğini vurguladı.

Sigortanın hayatın her alanında zorunlu bir kavram olduğunu aktaran Serterser, "Deprem felaketini yaşayana kadar sadece zorunlu deprem poliçesinin yeterli olacağını düşünüyorduk ancak eve özgü, eşyalara özgü sigortaların da gündeme gelmesi gerektiği ortaya konuldu. Kahramanmaraş ve sonrasında Hatay'da meydana gelen depremlerden ders almamız gerektiğini düşünüyorum. Bu konuda hepimiz bilinçlenmeliyiz." diye konuştu.

Toplantıda, Türkiye Sigorta Acenteleri Federasyonu (TÜSAF) Başkanı Adnan Çelik’te toplantıda konuşma yaptı.

Türk Nippon Sigorta Çalışanlarına Sağladığı İmkanlara Bir Yenisini Ekledi Türk Nippon Sigorta Çalışanlarına Sağladığı İmkanlara Bir Yenisini Ekledi

Program, soru cevap kısmının ardından sona erdi.

Editör: Sigorta Life