Birçok farklı riskle karşı karşıya kalabilen küçük işletmelere, istenmeyen sürprizlere karşı güvence sunan Ray Sigorta, bütçe dostu Ray Akıllı Kobi Sigortası” ürününü tanıttı. Ray Akıllı Kobi Sigortası sayesinde, iş yerinin içindeki sabit kıymetler, emtialar ve demirbaşlar; yangından hırsızlığa, depremden sel ve su baskınlarına, elektronik cihaz hasarlarından makine kırılmasına kadar birçok riske karşı güvence altına alınıyor. Böylece ekonomimizin büyük bir kısmını oluşturan KOBİ’ler, beklenmedik durumlarda büyük zarar görmekten korunuyor.

Artan maliyetler ve yüksek enflasyona karşı destek

KOBİler, Ray Akıllı KOBİ Sigortası sayesinde; mini, standart ve geniş paket olmak üzere üç farklı alternatiften, ihtiyaç duydukları paketi seçebilecek. Böylece bütçe dostu primlerle, artan maliyetler ve yüksek enflasyon da dâhil olmak üzere, karşılaşabilecekleri olumsuz durumlar için teminat elde edecek ve gelirlerini etkileyebilecek riskleri ortadan kaldırabilecekler. Sigortalıların gündelik hayatlarını kolaylaştırmayı da hedefleyen Ray Sigorta; su tesisatı, elektrik tesisatı, cam ve anahtar/çilingir işleri gibi asistans hizmetlerini poliçe sahiplerine ücretsiz olarak sunuyor. Gelişen teknolojiyle birlikte artan siber risklere karşı da iş yeri sahiplerini koruyan şirket, siber asistans hizmeti bulunan Ray Akıllı KOBİ ürünüyle, siber asistans kapsamında 7/24 dijital veri izleme ve koruma yazılımı desteği veriyor.

 “Son dönemde yaşadığımız kayıplar sigortanın önemini ortaya koydu”

Ray Akıllı KOBİ Sigortası’yla ilgili açıklamalarda bulunan Ray Sigorta CEO’su  Koray Erdoğan; “Son dönemde yaşanan doğal afetler ve salgın hastalıklar ciddi kayıplara yol açtı. Öte yandan döviz kurlarında yaşanan artış ve enflasyonun etkisi de göz önünde bulundurulduğunda KOBİ’lerin karşılaşabileceği finansal riskler artıyor. Yaşanan süreçler her alanda olduğu gibi, iş yerleri için de sigortanın önemini bir kez daha ortaya koydu. Meydana gelebilecek risklere karşı işletmelerin sürdürülebilirliğini sağlamak ve kaybın önüne geçmek için sigorta olmazsa olmaz bir güvence. İş hacimleri ve istihdama katkıları ile KOBİ’ler, ülke ekonomisi için önemli bir yere sahip. KOSGEB verilerine göre; Türkiye’deki tüm işletmelerin %99.8’i KOBİ’lerden oluşuyor ve bu işletmeler toplam istihdamın %76.7’sini sağlıyor. Ekonomimiz için bu kadar önemli olan işletmeler, istenmeyen durumlara hazırlıksız yakalandıklarında her şeye sil baştan başlamak durumunda kalıyorlar. Tüm bu tecrübe ve birikimin bir anda yok olmasını hiç birimiz istemeyiz. Bu nedenle KOBİ’ler için “Akıllı” ürün tasarladık. Ray Akıllı KOBİ Sigortası sayesinde, bütçe dostu paketlerle risklere karşı güvence oluşturuyor, küçük bütçelerle, ihtiyaca yönelik teminat sunuyoruz.” dedi.

“Acentelerimiz her zaman müşterilerimizin yanında”

Türk Nippon Sigorta Çalışanlarına Sağladığı İmkanlara Bir Yenisini Ekledi Türk Nippon Sigorta Çalışanlarına Sağladığı İmkanlara Bir Yenisini Ekledi

Türkiye’nin dört bir tarafında hizmet veren Ray Sigorta acenteleri sayesinde sigortalıların kolaylıkla ürünlerine ulaşabileceğini anlatan Genel Müdür Erdoğan, “İş ortaklarımızı oldukça önemsiyoruz. Ray Sigorta olarak bulundukları coğrafyayı iyi tanıyan, ihtiyaç duydukları her an sigortalılarımızın yanında olan, işin ehli acentelerle çalışıyoruz. Müşterilerimiz iş ortaklarımız vasıtasıyla hem Ray Sigorta ürünlerine kolaylıkla sahip olabilir; hem de paket içeriğinde sunduğumuz, sigortalılarımızın işlerini kolaylaştıracak asistans hizmetlerimizle ilgili ayrıntılı bilgi edinebilir.” şeklinde konuştu.

Editör: Sigorta Life