Monopoli Sigorta'nın geçtiğimiz yıl Türkiye'de risk yönetim danışmanlığının geleceğinin tasarlanacağı yeni bir inisiyatif olarak kurduğu "Monopoli ile Değer Katanlar Platformu" etkinlikleri ikinci dönemi ile çalışmalarına büyük bir motivasyon ile devam ediyor. "Monopoli ile Değer Katanlar Platformu" ilk projesi Monopoli Sigorta & Bahçeşehir Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi (BAUSEM) iş birliğinde hayata geçirilmiş olan "Sigorta Sektöründe Risk Yönetim Danışmanlığı” eğitim programının ilk katılımcıları sertifikalarını Haziran ayında aldılar. Proje’nin ikinci modülünde “Hasar” konu başlığı altında özellikle oto sigortalarında etkin hasar yönetiminin ve hasar önleyici faktörlerinin neler olduğuna dair önemli bilgiler; RS Otomotiv Grubu & Tur Assist & Met Teknik’te çalışan tecrübeli kişiler tarafından katılımcılara teorik ve yerinde eğitim olarak aktarılacak. Altı hafta sürecek olan eğitim programında sektörün önemli isimleri de eğitmen olarak yer alacak. 

36. Milli Re Uluslararası Sigortacılar Tenis Turnuvası’nın şampiyonları belli oldu 36. Milli Re Uluslararası Sigortacılar Tenis Turnuvası’nın şampiyonları belli oldu

Klasik sigortacılık algısını değiştirecek bir eğitim serisi olan bu proje ile ilgili Monopoli Sigorta Kurucu Ortağı ve CEO’su Erol Esentürk: “Yeni dünya düzeninde her ne kadar gençlerimizi cezbeden yeni meslekler geliyor olsa da sigortacılık gibi tarihi çok eski ve konvansiyonel bir biçimde icra edilen bu mesleğe gençleri çekmek ve mesleği cazip hale getirmek amacı ile bu eğitimlere devam edeceğimizi söylemekten büyük mutluluk duyarız. Sigortacılık sadece hasar olduğunda zararı tazmin eden nitelikte bir endüstri değil, riski önleyen, azaltan ve onu yöneten bir kurum olarak da görev yapıyor olduğundan, riskleri daha etkin yöneten sigorta profesyonelleri yaratacağımıza yürekten inanıyoruz. Sigorta şirketlerinin Hasar & Lojistik & Denetim departmanlarında minimum 5 yıl tecrübeye sahip tüm meslektaşlarımızın katılacağı eğitim Bahçeşehir Üniversitesi Beşiktaş Kampüsü’nde gerçekleştirilecektir” dedi.

MS_Oto Sigortaları Hasar Eğitimi Duyuru Afişi

Editör: Sigorta Life