Öncü ve yenilikçi sigorta şirketi AXA Sigorta, Türkiye’nin her biri kendi alanında efsane olmuş isimlerinin hayat hikayelerini ve onların derin hayat tecrübelerinden süzülen bilgeliği konu alan ve usta belgeselci Tuluhan Tekelioğlu yönetmenliğinde hayata geçirilen “Efsaneler” belgeseline sunduğu sponsorluk desteğiyle Sardis Ödülleri 2022’de Gümüş Sardis almaya hak kazandı. AXA Sigorta’nın belgeselin hayata geçirilmesine sunduğu katkılar, Pozitif Sosyal Etki Bölümü Sponsorluk Kategorisi’nde ödüllendirildi.

2022 yılı başında izleyiciyle buluşan Efsaneler belgeseli, uyandığı her günü yeni bir maceranın başlangıcı gibi yaşayan, hareketi kısıtlandığında bile üretmekten asla vazgeçmeyen, kazanmanın kaybetmekle başladığına inanan, inandığını emek ve sabırla hayata geçiren, hayal gücünün sınırlarını zorlamayı seven, zor zamanlarında bile tebessüm edebilen, yürümeyi seçtiği yolda iz bırakan 9 efsane ismi konuk ediyor: Geçtiğimiz haziran ayında aramızdan ayrılan efsanevi sinema sanatçısı Cüneyt Arkın, Yazar Ayşe Kulin, piyano virtüözleri Güher-Süher Pekinel, tiyatrocu Nevra Serezli, plastik cerrahi profesörü Ömer Özkan, milli takım antrenörü Şenol Güneş, ressam ve sanat eğitmeni Süleyman Saim Tekcan, Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen. 

SEDDK'dan Bina Tamamlama Sigortası Kapsamı Hakkında Duyuru SEDDK'dan Bina Tamamlama Sigortası Kapsamı Hakkında Duyuru

AXA Sigorta Satış ve Pazarlama Başkanı ve İcra Kurulu Üyesi Firuzan İşcan, şunları söyledi: “AXA Sigorta olarak, Türkiye’de her kuşağın hafızasında apayrı bir yere sahip olan 9 efsane ismi ilk kez bir araya getirdiğimiz Efsaneler belgeselinin hayata geçmesine katkı sunmuş olmaktan ve bu isimlerin eşsiz bilgeliklerinin gelecek kuşaklara taşınmasını sağlamaktan dolayı gururluyuz. Çalışmalarımızın Sardis’te ödüllendirilmesi de bizi ayrıca mutlu etti. ‘İnsanlık için değerli olanı koruma’ anlayışıyla toplumsal değerlerin korunması ve geleceğe aktarılması amacıyla çalışmalar yapmaya devam edeceğiz.”

Editör: Sigorta Life