Dubai Sigorta'nın, VHV Reasürans tarafından satın alınmasının ardından şirketin liderlik koltuğuna, sigorta sektörünün deneyimli ve başarılı isimlerinden Fatih Ağacık getirildi. VHV Reasürans Genel Müdür Yardımcısı olarak çalışan Fatih Ağacık, sektörün düzenleyici kurumu SEDDK'ya yapılan bildirimlerin ardından yeni görevine başlayacak.

VHV Reasürans Yönetim Kurulu Başkanı Sebastian Reddemann, atamayla ilgili olarak, “Dubai Sigorta'nın VHV grubuna entegrasyonunun sağlanmasıyla beraber kültürel geçişin de kolaylaştırılması amacıyla 1 Eylül 2022 itibariyle genel müdürlük görevine Fatih Ağacık atandı. Ağacık liderliğinde, güçlü kadrosuyla şirketimizin kısa sürede Türkiye sigorta pazarındaki yerini daha da ileriye taşıyacağına inanıyoruz" şeklinde açıklama yaptı.

Unico Sigorta, Teknolojik Dönüşüm ve Yenilikçi Çözümler için Teknokent’te Yerini Aldı! Unico Sigorta, Teknolojik Dönüşüm ve Yenilikçi Çözümler için Teknokent’te Yerini Aldı!

Yeni atanan Dubai Sigorta Genel Müdürü Fatih Ağacık ise, Dubai Sigorta satın alma sürecinin başarıyla tamamlanmasının, VHV Grubu'nun Türk sigorta pazarının geleceğine olan inancının önemli bir göstergesi olduğuna vurgu yaparak “Bu yeni başlangıçtan dolayı gururlu ve heyecanlı olduğumu belirtmek isterim. Asıl hedefimiz mevcutta sağlam bir temele sahip olan Dubai Sigorta’yı istikrarlı ve daha da güçlü bir yapıya kavuşturmak olacak” dedi.

Ağacık sözlerine şöyle devam etti: “Türkiye pazarında son on yıldır faaliyet gösteren VHV Grubu, reasürans alanında önemli tecrübeler edindikten sonra elementer sigortacılık faaliyetlerine adım atma kararı aldı. VHV, bundan böyle elementer sigortacılıkta kendine özgü kültürü ve profesyonel yaklaşımıyla pazarda fark yaratmayı hedeflemektedir.”

Editör: Sigorta Life