Yoğun ilgi gören etkinlikte konuşma yapan Doğa Hospital Yönetim Kurulu Başkanı Nabi Kırmızı, prematüre doğumların yaşama tutunmada en zor ve en kıymetli yolculuk olduğunu belirtti ve “Farkındalığı arttırmak amacıyla Dünya Prematüre Günü’nde bu etkinliği düzenleyen arkadaşlarımıza teşekkür ederim. Etkinliğimizin bu yıl üçüncüsünü gerçekleştirdik. Çocuklarımıza, ailelerine, Esenyurt Kaymakamımıza ve katılım sağlayan herkese teşekkür ederim” dedi.

Prematüre etkinliklerinin Doğa Hospital’da gelenek haline geldiğine dikkat çeken Uzm. Dr. Fırat Sarı, “Bebeğin anne karnında başlayan yolculuğu çeşitli nedenlerden dolayı erken sonuçlanmak durumunda kalıyor. Dolayısıyla bebek anne karnında geliştirdiği fonksiyonlarını dışarıda geliştirme durumunda kalıyor. Bütün yaşayan bebeklerin %11’i maalesef prematüre doğmak zorunda kalıyor, bu oran da gün geçtikçe artıyor” açıklamalarında bulundu.

Doğa Hospital Dünya Prematüre Günü'nde Farkındalık Etkinliği Düzenledi-3

Anadolu Sigorta, Uludağ Premium Ultra Trail’in Ana Sponsoru Oldu Anadolu Sigorta, Uludağ Premium Ultra Trail’in Ana Sponsoru Oldu

‘7/24 BAŞARILI HİZMET VERİYORUZ’

Hastanede tam donanımlı yoğun bakımın olduğunu belirten Doğa Hospital Başhekimi Op Dr. Gülnur Seyithanoğlu, “Doğa Hospital yeni doğum bakım ünitesi ve yoğun bakımı ihtiyaç duyan tüm bebeklere gerekli desteği sağlarken, modern tıbbi donanımıyla bebekleri kısa sürede ailelerine kavuşturuyor. Ayrıca ailelerin bilgilendirilmesi ve gerekli kaynaklar da sağlanıyor. Hastanemizin deneyimli yoğun bakım uzmanları ve hemşireleriyle 7/24 başarılı bir şekilde hizmet vermekteyiz” dedi.

Doğa Sigorta’nın eğlenceli maskotu Aslan Doğa, Dünya Prematüre Günü özel etkinliğini ziyaret etti, ailelerin ve en çok da çocukların yoğun ilgisini çekti. Etkinlik sonunda çocuklara ve ailelerine hediyeler verildi.

Doğa Hospital Dünya Prematüre Günü'nde Farkındalık Etkinliği Düzenledi-2

Editör: Sigorta Life