Türkiye Sigorta Seyahat Sağlık Sigortası ile tatiller daha güvenli! Türkiye Sigorta Seyahat Sağlık Sigortası ile tatiller daha güvenli!

Ekonomik faaliyetler dünya çapında beklenenden daha keskin bir yavaşlama yaşıyor. Enflasyon oranları ise yıllardır görülmemiş bir seviyeye ulaştı. IMF’nin yayınladığı Dünya Ekonomik Görünüm Raporu’nun Ekim sayısında, 2021 yılında yüzde 6 büyüyen küresel ekonominin bu yıl ancak yüzde 3,2 oranında büyüyebileceği öngörülüyor. Raporda bu oranın, küresel mali kriz ve Covid-19 salgınının akut aşaması dışında, 2001 yılından bu yana görülen en zayıf büyüme performansı olduğunun altı çiziliyor. Yaşanan küresel çaplı ekonomik gelişmeler, kuşkusuz sigorta sektöründe de etkilerini gösteriyor. Yapılan global araştırmalara göre, 2022 yılı sonunda sigorta sektörünün toplam prim üretiminin yüzde 0,2 oranında düşüş göstereceği tahmin ediliyor. Türk sigorta sektörü için de benzer zorlukta bir tablo söz konusu. Artan enflasyon oranları, dalgalı kur grafiği, yüksek negatif reel faiz oranları, doğal afetler hatta savaşlar derken birçok olumsuz gelişme sektörün kârlılık ve büyüme rakamları üzerinde çok ciddi etkiler yarattı. Tüm bu olumsuz koşullara rağmen sigorta sektörünün köklü markası Ray Sigorta, 2022 yılının ilk 10 ayında 3 milyar 873 milyon 636 bin 791 lira prim üretimine ulaştı. Bir önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 131,57 oranında büyüme kaydeden Şirket, taahhüt ettiği sürdürülebilir başarı yolunda emin adımlarla ilerliyor.

Son yıllarda yakaladığı istikrarlı performansıyla adından söz ettiren Ray Sigorta, 2022 yılı Ekim sonu itibarıyla büyük bir finansal başarıya imza attı. “İş ortaklarımıza ve çalışanlarımıza verdiğimiz değer, sektörde farklı bir sinerji yakalamamızı sağlıyor.” diyen Ray Sigorta CEO’su Koray Erdoğan, 2022 yılının ilk 10 ayında ulaştıkları üretim büyüklüğü hakkındaki görüşlerini şu şekilde paylaştı: “2022 yılının tüm sektörler için zorlu bir yıl olduğunu söylemek yanlış olmayacaktır. Sigorta sektörü açısından yılı değerlendirdiğimizde global bir yavaşlama söz konusu. Swiss Re Enstitüsü’nün son yayınladığı Sigma Raporu’nda, 2022 yılı sonunda hayat dışı sigorta sektörünün büyüme oranının, yavaşlayan küresel büyüme ve enflasyon etkisiyle, yüzde 1’in altında gerçekleşeceği ön görüldü. Çizilen tablolar ne kadar negatif olursa olsun, biz Ray Sigorta olarak her sene bir önceki seneden daha iyi bir başarı elde etmek için çalışıyoruz. Ekim ayı itibarıyla ulaştığımız 3,8 milyarın üzerindeki prim üretimiyle, bir önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 131,57 oranında büyüyerek rekor bir büyüme oranını yakaladık. Bu büyüme oranlarını da hem kârlı hem de dengeli bir portföy yapısı ile gerçekleştiriyoruz. Güçlü konumumuzu her gün daha da sağlamlaştırıyoruz. 300’ün üzerinde çalışanımız ve1700’ü aşkın acentemizle kocaman bir aile olduk. İş ortaklarımız yanımızda, müşterilerimiz ise odağımızda. İçinde bulunduğumuz bütün zorluklara rağmen başarı grafiğimizi, her geçen gün daha da yukarı taşımanın gururunu yaşıyoruz.”

2023 yılı sektör beklentilerinin daha olumlu yönde olduğuna dikkat çeken , sözlerine şöyle devam etti: “Güçlü finansal yapısını teknolojik yatırımlarıyla destekleyen şirketler için 2023 yılı çok güzel bir yıl olacak ve çok önemli fırsatlar sunacaktır. Ray Sigorta açısından baktığımızda biz 2022 yılında olduğu gibi 2023 yılında da süregelen istikrarlı başarılarımızı devam ettireceğiz.”

Editör: Sigorta Life