Quick Sigorta Gülseren - Hüseyin Doğan İlkokulu’nda,  Marmara Üniversitesi öğretim elemanı Dr. Elif Küçükoğlu tarafından gerçekleştirilen etkinliğin bir diğer amacı da 23 Nisan 'da barış temeline dayalı gelecek tasarımı ile ilgili farkındalık kazandırmaktı.

IMG_8395

Bu kapsamda çocukların nasıl bir gelecek düşlediklerine odaklı başlayan etkinlik, Atatürk'ün tüm dünya çocuklarına armağan ettiği Çocuk Bayramı’nda, "BARIŞ" dolu bir dünyada "GÜVENLE" yaşayacak çocuklar için coşku ve neşe dolu oyunlarla farkındalık kazandıracak içeriklerle sürdü.

IMG_8367

Yaşadığımız bu günlerde deprem güvenliği ve alınacak tedbirlerin “güvenli bir dünya tasarımı” ndaki önemi uygulamalarla pekiştirildi. Ayrıca, evde, okulda, trafikte, günlük yaşamda güvenlik kültürünü kazandırmak amacıyla oyunlar düzenlendi.

Geleceğin dünyasının bugünün çocukları tarafından kurulacağı bilinci ile planlanan etkinlik, erken dönemde çocuklara kazandırılacak becerilerin güvenli bir dünya için en önemli yatırım olacağı üzerine kurgulandı. Anasınıfından 4.sınıf öğrencisi çocukların yaş gruplarına göre ayrı ayrı planlanan uygulamalarda, Tahmin Et Kim?, oyunu ile güvenli ve güvensiz davranışları ayırt etme, Nasıl Bir Dünya?, oyunu ile beyin fırtınası ile gelecek tasarımı ve risk faktörlerini fark etme çalışmaları yapıldı.

IMG_8101

Maher Holding Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Mine Erdemoğlu'da yaptığı konuşma ile etkinliğim amacı ve içerikleri hakkında bizlere bilgi verdi.

“Ben Mine Erdemoğlu. Maher Holding Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısıyım. Biz bugün çocuklara ve okulumuza bir etkinlik düzenleme kararı aldık. Ouick Sigorta ve Me-Nova işbirliğiyle. Hem seminer hem de çocuklara 23 Nisan etkinliğinin, güvende olmanın, barış dolu bir ortamda olmanın, aynı zamanda çok kültürlü bir okulumuz olduğu için kültürel arası etkiletişimin neler olduğunu anlatmak istedik. Tam 23 Nisan konularımızdan. Bu vesileyle herkesin 23 Nisanını kutlamak istiyorum ve bu vesileyle aynı zamanda Atamızı saygıyla, sevgiyle ve minnetle anmak istiyorum. 23 Nisan’ımız kutlu olsun.

Unico Sigorta’nın desteklediği Barkın Pınar ve takımı Avrupa Şampiyonluğunu Garantiledi Unico Sigorta’nın desteklediği Barkın Pınar ve takımı Avrupa Şampiyonluğunu Garantiledi

IMG_8314

Biraz önce de bahsettiğim gibi burası çok kültürlü bir okul. Sanırım 26 ülkeden öğrencilerimiz var, çeşitli ülkelerden Rusya, Almanya, Amerika, Ukrayna, Kazakistan ve daha sayamadığım birçok ülke var. Bu tabi ki bir arada yaşamanın, aynı ortamda bulunmanın vermiş olduğu güzel bir örnek, tabi ki bu velilerimizi de etkiliyor. Uluslararası bir okulda bu etkileşim ile birlikte aynı zamanda dünya barışının da güzel bir örneği. Aynı zamanda biz bu etkinliklerimizle birazcık da geçmiş depremle ilgili vurgular da yaptık. Güvenli ve güvende olmak, nerede nasıl güvende olunur? Önünüzdeki gelecekte barış dolu güvenli bir gelecek arzu ettiğimizi çocuklara inşa etmeye çalıştık. Oyunlarla vs. bunu destekledik. Umarım yeterli olmuştur.” dedi.

İkramlar müzik, oyun, dans ve kutlamalarla süren etkinlik  Alanya Quick Sigorta Gülseren - Hüseyin Doğan İlkokulu’nun farklı ülke ve kültürlerden gelen öğrencilerinin katılımıyla gerçekleştirildi. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı coşku ile kutlamanın yanı sıra barış dolu bir dünyada güvenli yaşam kültürü için farkındalık sağlandı.

IMG_8432

24 Nisan’da Alanya Mahmutlar Quick Sigorta Gülseren - Hüseyin Doğan İlkokulu’nda gerçekleşen etkinliğin 23 Nisan’da açılışı yapılan ilk bölümünde ise çocukların kendilerini güvenli hissettikleri ortamları ifade etmeleri amacıyla, “En Güvenli Yer” temalı resimler yapmaları istendi. “Güvenli Bir Gelecek İçin Barış Dolu Çocuklar” sanal sergileri planlanarak sanal ortamda ziyarete açıldı. Bu resimler her sınıf için oluşturulan sanal müzeler ile okul içinde ve ailelerle paylaşıldı. Menova Gelişim öğrencilerinin 23 Nisan’a özel “Güvenli Bir Gelecek İçin Barış Dolu Çocuklar” sanal resim sergisini için

 https://www.artsteps.com/view/643d3a52e9038350fa5bf207... adresini ziyaret edebilirisniz.

Editör: Sigorta Life