Arex Sigorta, 27 Mayıs 2024 akşamı Mandarin Oriental Bosphorus’ta geniş katılımlı bir lansman etkinliği düzenledi.

Sigorta tarihçiliği ve sanatın desteklenmesi odağında geçen geceye Sigorta şirketleri, önde gelen acente ve brokerlar, sigorta basını ve ulusal basının yanı sıra, mimarlık ofisleri de büyük ilgi gösterdi. Gecede Arex Sigorta Genel Müdürü Sertem Demir, Arex Sigorta Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Süphanoğlu, gazeteci yazar Ertuğrul Özkök ve araştırmacı yazar Müsemma Sabancıoğlu ve Yalçın Balcı katılımcılara hitap ettiler.

Arex Sigorta, Mandarin Oriental Bosphorus’ta Geniş Katılımlı Bir Lansman Etkinliği Düzenledi 04

Arex Genel Müdürü Sertem Demir, sigorta tarihine ve antikasına sahip çıkmanın önemini vurguladığı konuşmasında sigortamuzesi.com.tr projesini anlattı ve Arex’in bundan sonra da böyle araştırmalar ile sektöre hizmet etmeye devam edeceğini vurguladı. 

Arex Sigorta, Mandarin Oriental Bosphorus’ta Geniş Katılımlı Bir Lansman Etkinliği Düzenledi 02

Gazeteci yazar Ertuğrul Özkök ise bir İzmirli olarak Arex’e İzmir tarihine de ışık tutan bu kitap için teşekkürlerini iletti. 

Arex Sigorta, Mandarin Oriental Bosphorus’ta Geniş Katılımlı Bir Lansman Etkinliği Düzenledi 03

Pervititch ile ilgili geniş araştırmaları olan Müsemma Sabancıoğlu’nun Pervititch ile ilgili bulgularını anlatması sonrası kitabın basımında ve düzenlenmesine büyük emekleri olan gazeteci Yalçın Balcı İzmir Haritaları’nın çiziliş hikayesi ve metodolijisini aktardı.

Arex Sigorta Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Süphanoğlu’nun konuşmasından öne çıkan hususlarise  şu şekilde:

BNP Paribas Cardif Emeklilik’in BES fonları yatırımcısına son 5 yılda yüzde 2022 değer kazandırdı! BNP Paribas Cardif Emeklilik’in BES fonları yatırımcısına son 5 yılda yüzde 2022 değer kazandırdı!

“Bir kurumsal yapının hayatında 3-5 yıllık kısa vadeli planlar önemli değildir, biz uzun soluklu bir hikaye yazmak ve uzun vadede sektöre değer katmak istiyoruz.

Bu geceye vesile olan Jaques Pervitich’in İzmir haritalarını içeren çalışma hem sanatsal hem tarihsel önemi haiz son derece kıymetli bir çalışma. Arex olarak, arşiv değeri olan bu eserin basımına sponsorluk sağlayarak sigortacılık için ve genel olarak tarih, mimari ve şehir planlama alanlarında bir değer yaratılmasına mütevazı bir katkı sağladığımızı umuyoruz.”

Editör: Üveys Altun