1936’dan bu yana yüzde 100 Türk sermayesi ile sigortacılık sektöründe kazandığı tecrübesi, uzman kadrosu ve 1800’ün üzerinde iş ortağı olan Ankara Sigorta başarılı bir organizasyona imza attı.

Acente Başarı Programı segmentasyon sisteminin 2023 yılı sonuçlarına göre Platin ve Altın segment iş ortaklarını 19-21 Nisan tarihleri arasında Titanic Deluxe Golf Belek’te ağırladı. Genel Müdür Ersin Tüvar, yönetim kadrosu ve satış ekiplerinin katıldığı organizasyonda Ankara Sigorta’nın iş ortakları keyifli ve verimli bir hafta sonu geçirdi.

Ankara Sigorta Genel Müdür’ü Ersin Tüvar’ın liderliğinde iş ortaklarının katılımıyla gerçekleşen toplantıda, Ankara Sigorta’nın 2024 vizyonu açıklandı ve iş ortaklarının soruları cevaplandı.

Quick Finans, Treyler Üreticisi Krone’nin Türkiye’de Finansman Partneri oldu Quick Finans, Treyler Üreticisi Krone’nin Türkiye’de Finansman Partneri oldu

“Genç ve dinamik kadromuzun birinci önceliği teknoloji olacak“
Soruları ekibiyle birlikte yanıtlayan Ersin Tüvar, “Ekip ruhu ile birlikte ilerlemek benim için çok önemli. Yeni şirket yapımızda bunu sizde hissediyor olacaksınız, bu sebeple sizin karşınıza ekibimle birlikte çıkmak istedim. Genç ve dinamik bir kadromuz var bu değerli kadronun en önemli kası teknoloji olacak. Bu yüzden yeni dönemde dijital alanlarda varlığımızı daha fazla ortaya koyacağız. Ekip olarak, dijitalleşmenin, 2024 yılının en önemli konularından olacağını düşünüyoruz. Bizde Ankara Sigorta olarak bu dönüşüme destek vermek için birçok çalışma yapıyoruz. Özellikle son yılların konusu olan yapay zeka tabanlı yapılara geçiş için alt yapılarımızı uygun hale getiriyor olacağız.” dedi.

“Ankara Sigorta’nın gücünü ve tecrübesini sadece trafik branşında kullanması sektör için bir kayıp”
Şirket stratejilerinin ve ürün yapılarının değişeceğine değinen Tüvar, “88 yıldır sigorta sektörüne teminat vermiş, iş ortaklarıyla iyi ve kötü günleri paylaşarak bir aile olmuş, çok büyük tecrübesi ve özellikle arkasında Polsan gibi büyük bir güce sahip olan Ankara Sigorta’nın bu gücünü ve tecrübesini sadece trafik branşında sektöre yansıtması sektör için bir kayıptır.” dedi. 

Ankara Sigorta’nın 2024 ürün stratejisini ise “Mevcut ürünlerimizi çeşitlendirmek ve zenginleştirmek için çalışmalarımızı kısa sürede tamamlıyoruz. Fakat asıl odağımız yenilikçi ürünlerle müşteri ihtiyacını karşılayarak değer yaratabilmek olacak. Sektörün sigortalılık oranını artıracak bu yenilikçi ürünler ile tecrübesini sahaya yansıtmış örnek bir şirket olmak istiyoruz” diyerek ifade etti.

“Segmente Göre Komisyon Modeli 2025’te hayata geçecek”
Standart komisyon yapısını adil bulmadığını ifade eden Tüvar, iş ortaklarına 2025 yılının başında hayata geçmesi planlanan Segmente Göre Komisyon Modeli üzerinde çalıştıklarının müjdesini verdi.

Doğru iş yapabilmek için üç grubun mutlu olması gerektiğine değinen Tüvar, Mutlu ekip, mutlu iş ortakları ve bunun sonucunda ortaya çıkan mutlu müşterinin başarıyı getireceğini ifade etti.

Son olarak Ankara Sigorta’nın geleceğe yönelik hedefleri konusunda heyecanlı olduğunu ifade eden Tüvar “Bu organizasyonun, yeni ve umut verici bir dönemin başlangıcı olacağına inanıyorum.” diyerek sözlerini noktaladı.


HABERİN VİDEOSUNU BURADAN İZLEYEBİLİRSİNİZ

Editör: Serhat Bingöl