1992 yılında Boğaziçi Üniversitesi Kamu Yönetimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümü’nden mezun oldu. Boğaziçi Üniversitesi Psikoloji bölümü yüksek lisans programına devam ederken, aynı üniversitede araştırma görevlisi olarak çalıştı. Freelance yazılım geliştirme ve bilgi teknolojileri üzerine süreli bir yayında yazarlık ve editörlük yaptı.  Türkiye İş Bankası’nda müfettiş yardımcılığı ile başladığı finans sektöründeki kariyerini 1997 yılında Anadolu Sigorta Teftiş Kurulu’na katılarak sürdürdü. Anadolu Sigorta Organizasyon ve Bilgi İşlem Müdürlüğü’nde 2004 yılında başladığı Müdür Yardımcısı görevinin ardından 2008 yılında Reasürans Müdürü olarak atandı. 2022 yılı Eylül ayı itibariyle Anadolu Sigorta Satın Alma Koordinatörü olan Özdemir, aynı zamanda Türkiye Sigorta Birliği Hayat Dışı Reasürans Komitesi Başkan Yardımcısı olarak görev alıyor.

Özdemir, Reasürans ve Satın Alma Müdürlüklerinin bağlı olacağı Satın Alma Koordinatörlüğü pozisyonunda, şirketin satın alma fonksiyonlarının bütünleştirilerek yapılan anlaşmaların şirketin uzun vadeli stratejilerine uyumlu olması ve kontrat yönetimi etkinliğini arttırarak maliyetlerin optimize edilmesi görevlerinden sorumlu olacak.

İş Hayatında Uzaktan Çalışma Sisteminde İbre Tersine Dönüyor İş Hayatında Uzaktan Çalışma Sisteminde İbre Tersine Dönüyor

Editör: Sigorta Life