Kurulduğu günden bu yana, sigortacılık sektörünü geliştirirken sürdürülebilir kalkınmaya katkı sağlayan projelere imza atan Anadolu Sigorta, geçtiğimiz yıl başlattığı ‘Anadolu Sigorta Kütüphaneleri’ projesiyle okullarda kütüphane açmaya devam ediyor. Bu kapsamda 30 Nisan’da Ümraniye Atatürk Ortaokulu’nda Anadolu Sigorta Genel Müdür Mehmet Tuğtan, Ümraniye İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Özen, Ümraniye Belediye Başkanı İsmet Yıldırım, Milli Eğitim ve okul yöneticileri ve  öğrencilerin katılımıyla bir çoşkulu bir açılış töreni düzenlendi. 

TSB Başkan Yardımcısı Ahmet Yaşar Bankacılık ve Finans Perspektifleri Kongresinde konuşma yaptı TSB Başkan Yardımcısı Ahmet Yaşar Bankacılık ve Finans Perspektifleri Kongresinde konuşma yaptı

Anadolu Sigorta Kütüphaneleri projesi kapsamında bu yıl Ümraniye İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün yönlendirmeleriyle ihtiyaç sahibi 11 okul belirlendi. Anadolu Sigorta, belirlenen okulların 10 tanesinde donanımlı birer kütüphane kurdu, okullardan birine de kitap desteği sağladı.

Bu sene ayrıca Urfa Haliliye’de görme engelli öğrencilerin yer aldığı ilkokul ve ortaokulda  brail alfabeli kitaplardan oluşan donanımlı bir kütüphane kuruldu. Böylece, Anadolu Sigorta Kütüphaneleri projesi kapsamında, geçtiğimiz yıl açılan 5 kütüphane ile birlikte, bugüne kadar toplam 17 okula kitap ve kütüphane desteğinde bulunuldu. Proje kapsamında 10 binin üzerinde öğrenciye 14 bin adedin üzerinde kitaba erişim imkanı sağlanmış oldu. 

Anadolu Sigorta Genel Müdürü Mehmet Tuğtan: “Ata’mızın okuma tutkusunu Anadolu Sigorta kütüphaneleri ile çocuklarımıza aşılayacağız”

Törende konuşan Anadolu Sigorta Genel Müdürü Mehmet Tuğtan, Anadolu Sigorta Kütüphaneleri projesinin ikinci yılında, Ümraniye Atatürk Ortaokulu’na kazandırdıkları kütüphaneyi öğrencilerin kullanımına sundukları için büyük heyecan duyduklarını aktardı. Tuğtan sözlerini şöyle sürdürdü: “99 yıllık köklü tarihimizde ülkemizin sürdürülebilir kalkınmasını önceliklendirmek, her zaman temel amaçlarımız arasında ilk sıralarda yer aldı. Gelecek nesillerin yetiştirilmesinde hakkaniyetli ve kaliteli bir eğitimin hayati önem taşıdığının farkındayız. Geçen sene Beykoz’da 3 okulda kütüphane açmayı planlamıştık. Ancak hedefimizin üzerine çıkarak 5 okulda kütüphane kurduk. Bu sene ise İstanbul Ümraniye’de 11, Urfa’da ise 1 olmak üzere 12 okula daha kütüphane ve kitap desteğinde bulunduk. Mustafa Kemal Atatürk’ün direktifiyle kurulan ilk milli sigorta şirketi olarak, Ata’mızın okuma tutkusunu çocuklarımıza aşılayabilmemizi sağlayan Anadolu Sigorta Kütüphaneleri ile gelecekte de değer yaratmayı sürdüreceğiz.”

Anadolu Sigorta Kütüphaneleri Büyümeye Devam Ediyor 01

Editör: Üveys Altun