Anadolu Hayat Emeklilik’te üst düzey bir atama gerçekleşti. Bireysel emeklilik ve hayat sigortaları alanında faaliyet gösteren Anadolu Hayat Emeklilik Genel Müdürü Yılmaz Ertürk'ün görevinden emekli olarak ayrılacağı KAP'a bildirildi. Murat Atalay'ın Genel Müdür olarak atanarak 1 Nisan itibarıyla görevine başlayacağı açıklandı.

Yazın En İddialı Kapağı ile Karşınızdayız! Yazın En İddialı Kapağı ile Karşınızdayız!

KAP'a yapılan açıklama ise şöyle;

"Şirketimizin bugün yapılan Yönetim Kurulu toplantısında;

Genel Müdür ve Yönetim Kurulumuzun doğal üyesi Sn. Yılmaz Ertürk'ün 31 Mart 2022 tarihi itibarıyla emekli olmak üzere Şirketimizden ayrılma yönündeki talebi uygun bulunmuş olup Genel Müdürlük görevine gerekli izin süreçlerinin tamamlanmasının ardından 01.04.2022 tarihinden geçerli olmak üzere Sn. Murat Atalay'ın atanmasına ve bu kapsamda gerekli başvuru işlemlerinin başlatılmasına karar verilmiştir.

Yukarıdaki açıklamalarımızın, Sermaye Piyasası Kurulunun yürürlükteki Özel Durumlar Tebliğinde yer alan esaslara uygun olduğunu, bu konuda/konularda tarafımıza ulaşan bilgileri tam olarak yansıttığını, bilgilerin defter, kayıt ve belgelerimize uygun olduğunu, konuyla ilgili bilgileri tam ve doğru olarak elde etmek için gerekli tüm çabaları gösterdiğimizi ve yapılan bu açıklamalardan sorumlu olduğumuzu beyan ederiz."

Editör: Sigorta Life