Geleceğine bugünden yatırım yapan müşterileri desteklemek için NN'den Ek Katkı Payı Kampanyası Geleceğine bugünden yatırım yapan müşterileri desteklemek için NN'den Ek Katkı Payı Kampanyası

Bireysel emeklilik, otomatik katılım ve hayat sigortaları toplamında özel emeklilik şirketleri arasında en büyük fon yaratan şirket olan Anadolu Hayat Emeklilik’in Sürdürülebilirlik Hisse Fonu, bireysel emeklilik birikimlerini çevreyi düşünen ve geleceğe değer katan bir fon ile büyütmek isteyenler için tasarlandı. Fon, yatırım yaptığı en az yüzde 80’i devamlı olarak “BIST Sürdürülebilirlik Endeksi” ile yurt dışında genel kabul görmüş sürdürülebilirlik endekslerinde yer alan yerli ve yabancı şirketlerin ortaklık payları, Amerikan depo sertifikaları ve global depo sertifikaları aracılığı ile kendisinin ve dünyanın geleceğine yatırım yapmak isteyen müşterilerin ihtiyaçlarına cevap veriyor. AHE Sürdürülebilirlik Hisse Fonu sürdürülebilirlik endekslerinde yer alan pay senetlerine fon portföyünde yer vererek sermaye kazancından yararlanmayı isteyenlerin tercihi olacak. 

Bireysel Emeklilik Sistemi’ndeki müşterilerin alternatif yatırım arayışına, kurdukları çeşitli fonlarla cevap verdiklerini belirten Anadolu Hayat Emeklilik Genel Müdür Yardımcısı Cem Özcan, “Bireysel Emeklilik Sistemi dahilinde birikim yapan farklı risk/getiri beklentisine sahip müşteriler, 19 farklı fonu içeren geniş fon yelpazemiz arasından diledikleri gibi tercihte bulunabiliyor. Örneğin, AHE Sürdürülebilirlik Hisse Fonumuz kuruluşundan bu yana geleceği önemseyen ve çevreye duyarlı bireysel emeklilik müşterilerine, kendilerinin ve dünyanın geleceğine yatırım yapma fırsatı tanıyor. 2021 yılında emeklilik yatırım fonlarının merkezi bir platformdan (BEFAS-Bireysel Emeklilik Fon Alım Satım Platformu) alınıp satılabilmesinin önü açıldı. Bu düzenlemenin müşteriler açısından en büyük faydası, benzer fonların getirilerini karşılaştırıp daha yüksek getiri sağlayan fonlara serbestçe yatırım yapabilmeleri oluyor. Müşteriler emeklilik şirketi bağımlılığı olmaksızın diledikleri fonları tercih edebiliyor. Bu düzenleme sonrasında artık bizim müşterimiz olmayan bireysel emeklilik katılımcıları bile kendi şirketlerinin internet şubesi ya da mobil uygulaması üzerinden AHE Sürdürülebilirlik Hisse Fonu’na yatırım yapabiliyor. Bunun için BHS - ANADOLU HAYAT EMEKLİLİK A.Ş. SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK HİSSE SENEDİ EMEKLİLİK YATIRIM FONU adıyla arama yapması ve tercihte bulunması yeterli oluyor” şeklinde konuştu. 

Editör: Sigorta Life