Çocukların Eğitimi Türkiye Hayat Emeklilik Güvencesi’nde Çocukların Eğitimi Türkiye Hayat Emeklilik Güvencesi’nde

'Her Ana Değer Katar' mottosuyla, sektörün yenilikçi ve kullanıcı dostu ürünleriyle öne çıkan Ana Sigorta, genç kuşak acentelerine değer katmak amacıyla yeni bir eğitim projesine imza atıyor. TSEV iş birliği ile yürütülecek projede Ana Sigorta’nın genç kuşak acenteleri kendileri için özel hazırlanmış bir dizi eğitimden geçecek. Toplam 52 saatlik eğitim programı sınıf içi ve online olarak gerçekleştirilecek.

Ana Sigorta mali işler, insan kaynakları, eğitim ve performans birimlerinden sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Canan Yılmaz, genç kuşak acentelerin kurumsal, mesleki ve kişisel gelişimlerinize katkı sağlamak amacıyla TSEV ile işbirliğiyle hazırladıkları eğitim programlarının ilkinin 12-13-14 Eylül tarihlerinde yapıldığını söyledi. Genç kuşak acenteleri sektörün geleceği olarak gördüklerini ifade eden Canan Yılmaz, “ Sektörün geleceği onlar üzerine inşa ediliyor ve bizim için çok değerliler. Eğitim programımızın tüm içeriğini genç acentelerimiz için ve onların ihtiyaçları doğrultusunda özel olarak tasarladık. Eğitimlerimizin gelişim ve değişim odaklı olmasına özen gösterdik.” dedi. Genç kuşak acentelerin kişisel ve mesleki eğitimlerine katkı sunarak onları geleceğin sigorta sektörü içinde fark yaratan, inovatif, çözüm odaklı oyuncular olmalarının önünü açmak gibi bir misyon üstlendiklerinin de altını çizen Yılmaz, “Acentelerimiz bizim sigortalılarımız ile ilk temas noktamız. Genç kuşak acentelerimizi ne kadar donanımlı yetiştirirsek, sigortalımız ile ilişkimiz de o denli güçlü ve sürekli olur. Ana Sigorta’nın sürdürülebilir büyüme yolculuğunda acentelerimiz olmazsa olmazımız.” diye konuştu.

Genç kuşak acente eğitim programı çerçevesinde, acenteleri sınıf içi ve online olmak üzere toplam 52 saatlik bir eğitim programına tabi tutulacaklarını belirten Canan Yılmaz, eğitim içerikleri ile ilgili de şu bilgileri verdi:

“Eğitim içeriğimizin kişisel gelişimden, mesleki formasyona kadar çok geniş bir yelpazede olmasına önem verdik. Eğitim içeriklerini 8 ana başlıkta gruplandırdık. Bunlar sırasıyla; acente işletmeciliği, analitik düşünme ve problem çözme becerileri, dijital sigortacılıkta acentenin yeri ve önemi, etkin takım olma yolculuğu, kaygı ve stresi nasıl yönetiriz, kişisel etkinliği artırmak ve stres yönetimi, müşteriden taraftar yaratmak ve sosyal medyanın sigorta satışında etkin kullanılması.”

Editör: Sigorta Life