Hatay Serinyol’da bulunan Çocuk Etkinlik ve Psikososyal Destek Merkezi’ni destekleyen AgeSA ve Aksigorta; psikoeğitimler, oyun terapileri, hobi, spor, müzik ve yaratıcı drama atölyeleri ile yaklaşık 400 çocuğun hayatına dokunmayı hedefliyor.

Sabancı Topluluğu’nun 2021 yılında sürdürülebilir bir yaşam için öncü ve örnek olmak misyonuyla doğaya, canlılara ve yeni nesillere güzel bir gelecek bırakmak, Ata’mızın emanetine sahip çıkmak için topluluk şirketlerindeki çalışanlar ve paydaşlarının katılımıyla hayata geçirdiği Sabancı Cumhuriyet Seferberliği, devam ediyor. Eğitim ve kalkınmayı 'Cumhuriyet meselesi' olarak gördüğünü açıklayan Sabancı, seferberlik ruhunu bu yıl deprem bölgesine taşıyarak bölgenin yerel kalkınmasına destek olacak anlamlı projeler hayata geçiriyor.

AgeSA ve Aksigorta, Türkiye’nin en geniş katılımlı sosyal sorumluluk projelerinden biri olan Sabancı Cumhuriyet Seferberliği kapsamında Nirengi Derneği’nin Hatay Serinyol’daki “Çocuk Etkinlik ve Psikososyal Destek Merkezi”ni destekliyor. Eylül ayında başlayan ve yılsonuna kadar devam edecek “Geleceğe Umutla” projesi kapsamında destek merkezinde haftanın 6 günü farklı yaş gruplarından çocukların psikoeğitim ve oyun terapileriyle iyi olma haline destek veriliyor. Aynı zamanda hobi, spor, müzik ve yaratıcı drama gibi farklı alanlarda atölyeler düzenlenerek sosyal becerilerinin geliştirilmesi amaçlanıyor. İki şirketten gönüllü çalışanlar da haftada bir gün etkinliklere destek vererek çocukların iyi olma hallerine katkıda bulunuyor.

Quick Sigorta ile Akhisar'da unutulmaz bir motosiklet festivali Quick Sigorta ile Akhisar'da unutulmaz bir motosiklet festivali

İki şirket, Destek Merkezi’nde üst yönetim ekipleri ile 100’e yakın çocuk ve ailelerinin katıldığı bir panayır etkinliği düzenleyerek Cumhuriyetimizin 100. yılını büyük bir coşkuyla kutladı. Gönüllülerin çocuklarla her hafta çeşitli etkinliklerle bir araya geldiği proje kapsamında yılsonuna kadar yaklaşık 400 çocuğa ulaşılması hedefleniyor. 

Bu yıl üçüncüsü düzenlenen Sabancı Cumhuriyet Seferberliği kapsamında 2 yıl boyunca toplam 22 bin Sabancı Gönüllüsü 48 şehirde toplam 270 etkinlik düzenledi.

Editör: Üveys Altun