Türkiye Sigorta, her geçen gün büyümeyi sürdürürken yeni mezun programları ile sektördeki nitelikli işgücünü artırmaya, genç yetenekleri bünyesine dahil etmeye, ülke ekonomisine ve istihdama katkı sağlamaya devam ediyor. Bu hedef doğrultusunda yeni mezun programlarından biri olan “Limitsiz Satış Yetiştirme Programı”nı hayata geçirdi. 

Türkiye Sigorta hedefinin sınırı, heyecanının ölçüsü, hayallerindeki başarıyı yakalama arzusu, öğrenme ve gelişme isteği limitsiz olan 106 yeni mezun genç yeteneği, 43 ilde Acente, Elementer ve Hayat Emeklilik satış kadrolarında görevlendirdi. 15 Aralık 2021 – 15 Haziran 2022 tarihleri arasında devam edecek programda, ilk aşama olan öğrenme adımı; birden fazla teknik ve davranışsal içerikli eğitim ile tamamlandı. Süreç gelişim ve deneyim adımları ile sürüyor. 

“Yeni mezun istihdamını artırmayı hedefliyoruz”

AXA Türkiye Geleceğin Sigortacılarını Yetiştirmeye Devam Ediyor AXA Türkiye Geleceğin Sigortacılarını Yetiştirmeye Devam Ediyor

Türkiye Sigorta İnsan Kaynakları, Eğitim, Tedarik ve İdari Hizmetler’den sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Fatih Yıldız, programa ilişkin şunları söyledi: “Yeni mezun istihdamını artırmak ve yetişmiş insan kaynağını desteklemek için yola çıktığımız bu programla satış kanallarımızı güçlendirmek için satış kadrolarımızı genişletmeyi hedefliyoruz. Bu yaklaşımla hayata geçirdiğimiz LimitSİZ Satış Yetiştirme Programı, sektördeki en fazla genç istihdamının sağlandığı ve tüm Türkiye’yi kapsayan ilk program olma özelliğine sahiptir. Program ile gençler sahayı, merkez fonksiyonlarımızı yerinde deneyimlerken aynı zamanda pek çok eğitim, gelişim, kariyer aktivitesi ve mentorluk ile kendilerini geliştirme fırsatı yakalayacaklar.”

Yıldız sözlerini şöyle sürdürdü: “Öğrenme, gelişim ve deneyim olarak üç ana bölümden oluşan programda, Öğrenmenin, oryantasyon ile birlikte teknik ve davranışsal içerikli birden fazla eğitimle, Gelişimin Yetenek Yönetimi ekibinin çalışanlarla gerçekleştireceği kariyer görüşmeleriyle, Deneyimin ise saha ziyaretleri, yerinde öğrenme çalışmaları ve Üniversitelerin Lisans programları kadar detaylı içeriğe sahip Satış Okulu sürecindeki uygulamalarla kazandırılmasının hedeflendiği programımız 6 ay sürecek. Bu süre tamamlandığında eğitim süreçleri, performans sonuçları ve Yetenek Yönetimi Müdürlüğü’nün gelişim/kariyer planı çerçevesinde işe alımlarımız tamamlanacak. Temelden sigorta eğitimiyle başlayan gençlerin ileride sektör için öncü olacaklarına inanıyoruz.”