Bölge acentelerinin talep ve beklentilerini dinleyen Türkiye Sigorta, 2024 yılı hedeflerini de acenteleriyle paylaştı. Toplantıda konuşan Türkiye Sigorta Genel Müdürü Taha Çakmak, depremden bugüne bölgede toplam 1 milyon 742 adet poliçe kestiklerini belirterek; bunun toplam poliçe üretimlerinin yüzde 13’ünü oluşturduğunun altını çizdi.

Acente toplantısında konuşan Türkiye Sigorta Genel Müdürü Taha Çakmak; Türkiye Sigorta’nın bugün yaklaşık 14 milyon müşteriye hizmet götürdüğünü belirterek; bunda banka satış kanallarının yanında acentelerin yoğun çalışmalarının da önemini vurguladı. 

Unico Sigorta’nın desteklediği Barkın Pınar ve takımı Avrupa Şampiyonluğunu Garantiledi Unico Sigorta’nın desteklediği Barkın Pınar ve takımı Avrupa Şampiyonluğunu Garantiledi

Acentelerinin iyi günde de kötü günde de yanlarında olduklarını söyleyen Çakmak, “Türkiye Sigorta olarak; depremden etkilenen acentelerimize 2,3 milyon TL avans ödemesi yaptık. Ödeme zorluğu çeken acentelerimize ek vadeler sunarak hak ettikleri komisyonları da her hafta ödedik. En kolay üretim yapabilecekleri trafik branşında bütün otorizasyon yetkilerini acentelere devrederek ilgili dönemde 1,7 milyar TL üretim yapmalarına destek olduk. Her zaman acentelerimizin yanındaydık, bundan sonra da yanlarında olmaya devam edeceğiz.” dedi. 

Çakmak, ayrıca deprem bölgesinde yer alan 338 acenteye geri ödemesiz 4,8 milyon TL doğal afet yardımı yaptıklarını belirttiDepremin ertesi günü bile ekran kapatmadıklarını vurgulayan Taha Çakmak; sağlık, kasko, trafik gibi özel sigortalardan nakliyat, yangın, mühendislik gibi sigortalara kadar bölgede sigorta yapmaya devam ettiklerini ve depremden bugüne kadar bölgede toplam 1 milyon 742 adet poliçe kestiklerini söyledi. 

Acente satış stratejilerine de değinen Çakmak; “Kanal stratejimizi bireysel ürünlerde TSS ve Kasko üzerine; ticari tarafta ise yangın ve doğal afet sigortaları üzerine odakladık. Türkiye’nin sektör lideri şirketi olarak, bu branşlarda dengeli ve sağlıklı bir büyümeyle iddiamızı ortaya koyacağız. Her konuda olduğu gibi kazancımızda da acentelerimizle omuz omuza ilerliyoruz. Geride bıraktığımız bir yıl içinde deprem bölgesinde bulunan acentelerimizle birlikte üretip, birlikte kazandık. Rekor üretim rakamlarımızı bu yıl da katlayarak devam edeceğiz“ dedi.

Toplantıda konuşan Türkiye Sigorta Acenteler Satış Genel Müdür Yardımcısı M. Turgay Özata; “Bugün burada yaşadığımız asrın felaketi sonrasında çok zorlu bir yılı, her türlü güçlüğe rağmen başarıyla tamamlamış; üretmekten ve katma değer sunmaktan vazgeçmemiş acentelerimizle bir arada olmaktan büyük mutluluk duyuyoruz. Türkiye Sigorta olarak sizlerden gelen geri bildirimleri odağımıza alarak hem sizlerin hayatını kolaylaştıracak hem de karşılıklı kazandıracak modeller üzerine kararlar alıyor ve hayata geçiriyoruz. Türkiye genelinde 3.736 acentemizle gurur duyduğumuzun altını özellikle çizmek isterim. Sizlerle birlikte 2023 yılında 20,4 Milyar TL üretimi %137 büyüme ile gerçekleştirdik. Bu üretim şirketimizin kümül üretiminin %34’üne denk gelmektedir. Hepinize tek tek teşekkürlerimizi sunuyoruz.” dedi.

Türkiye Sigorta Deprem Bölgesindeki Acenteleri Ile Buluştu 01

Editör: Üveys Altun