Sektörde kapsayıcılık konusunda  verdiği destek ve değer ile bilinen Tur Assist ve RS Otomotiv Grubu , Derneğin yönetim kurulu toplantısına evsahipliği yaparak iftar eşliğinde ve Genel Müdür Timur Selçuk Turan ve tüm YK üyelerinin katılımı ile 21 Mart tarihinde bir araya gelerek , Mayıs 2024 tarihinde yapılacak olan üçüncü genel kurul toplantısının detaylarını ve projelerini ele aldılar. 

2024 -2027 yılında aynı  ekiple seçime girecek olan yönetim kurulu üyeleri Timur Bey ve ekibinin nazik ev sahipliği ve leziz yemekler eşliğinde hem iftar yaptılar ve hem de çok yoğun geçen geçtiğimiz  üç yılın Faaliyet Raporu  üzerinden geçtiler. 

Altı yıldır faaliyetlerini sürdüren dernek bir çok aktivitesinde Tur Assist ve RS OtomotivGrubunun da destekleri ile çok verimli organizasyonlara  atmış oldukları imzaları önümüzdeki dönemde de devam ettirme kararı aldılar. 

2021/2024 Faaliyet Özeti; 

A. Marmara Üniversitesi sigortacılık bölümünde eğitim gören ve maddi durumu yeterli olmayan kız öğrencilerimize burs desteği sağlandı. “Öğrenci Kardeşim Projesi” ile üçüncü ve dördüncü sınıftaki kız öğrencilerimize abla desteği verildi. Sektörde en az beş yıl iş tecrübesine sahip olan kadın çalışanlarımıza sektör duayenleri tarafından mentörlük hizmeti verildi. “İşte Eşit Kadın Sertifikası” bütün Sektöre tanıtımları ve eğitimleri yapıldı ve yaklaşık on şirketin alması sağlandı.

B. Sigorta haftasının son günü Kadın Zirvesi olarak rezerve edildi ve ilki 29 Eylül tarihinde 650 kişinin katılımı ile başarılı bir şekilde icra edildi. Yüksek Topuklar belgeseli Tuluhan Tekelioğlu ile çekilerek Bimtes A.Ş. Sponsorluğunda lansmanı yapıldı ve 2024 Dünya Emekçi Kadınlar gününde tüm sektöre  ücretsiz olarak dağıtılarak izlenmesi sağlandı.

C. KASIDER mottosu tüm  yöneticilere iletişimi yapılarak imzaları alındı.

D. RS Otomotiv&Bausem İş birliği ile 40 öğrenciye yerinde eğitim verilerek (Oto Sigortaları  )

sertifikaları dağıtıldı.

E. Bimtes & Belfor sponsorluğunda Yangın Hasarları Etkin Yönetimi konusunda TSEV İşbirliği ile uzun dönem eğitim organize edildi ve 26 kişi eğitildi.

F. Kısa dönem eğitim ve röportajlar yapıldı.

G. Çeşitli üniversitelerle işbirliği programları çerçevesinde kariyer günlerine katılındı.

H. Kadınlar gününde çeşitli kurum ve kuruluşlarda KASIDER adına konuşmalar yapıldı.

İ. Sosyal medyamız aktif bir şekilde kullanıldı.

J. Geçtiğimiz yıl metaverse üzerinde Kadınlar günü 230 kişinin  katılımı ile kutlandı .

K. AİP Projesi ile çocukların bir hayalim var projesine destek olarak hayallerini gerçekleştirmeye çalışıldı . 

L. Deprem bölgesine yiyecek, erzak  ve giyecek yardımında bulunuldu . 

M. Geçtiğimiz yıl babalar gününde babalar ve çocuklarına Galatasaray stadının gezisi ücretsiz

olarak derneğimiz tarafından sağlandı.

N. Afet döneminde duygusal esneklik konusunda psikolojik destek mahiyetinde sevgili hocamız Prof Sinan Canan ile tüm acentelerimize bir destek yayını yapıldı.

O. “MilyonKadınaMentorProjesi ”nesağlamışolduğumuzkatkılarile Ödül almaya hak kazanıldı. 

P. SDDK’ ya  yaptıklarımız ve yapacaklarımız ile ilgili olarak bir prezentasyon ve ziyaret yapıldı.

Trafik sigortasında zam hesabı değişti Trafik sigortasında zam hesabı değişti

Q. Sabancı Üniversitesi işbirliği ile üstdüzey kadınlarımızın sektör dışında yönetim kurullarına bağımsız direktör olabilmelerini teminen bir programın başlatılması için proje TSB ‘ye sunuldu, şu anda onay bekleniyor.

R. RS Sponsorluğunda ikinci geleneksel kadın plaj voleybol turnuvası çok başarılı bir şekilde yapıldı, Üçüncüsü 18 Mayıs’ta tekrar yapılacak ve sektörden yaklaşık 40 üzerinde takımın katılımı bekleniyor.

S. Oto sigortaları ve yangın sigortaları ile ilgili yazmış olduğumuz çocuk kitabı ilkokullara dağıtıldı. Bu yıl yeni bir sponsor ile köy okullarına dağıtımı konusunda projemizi yeni dönemde hayata geçireceğiz.

T. Eylül Ayı’nın son haftasında yapılacak olan ikinci “Kadın Zirvesi” hazırlıklarına başlanıldı .Tur Assist K A Si D E R 01

Editör: Üveys Altun