Anadolu Sigorta, Uludağ Premium Ultra Trail’in Ana Sponsoru Oldu Anadolu Sigorta, Uludağ Premium Ultra Trail’in Ana Sponsoru Oldu
Seyahat sigortası, yurt içi veya yurt dışı fark etmeden yaptığınız seyahatlerde valiz kaybetme, kaza geçirme gibi başınıza gelebilecek ve hazırlıksız yakalanacağınız benzer durumlara karşı kendinizi güvenceye almanızı sağlıyor. Yurt dışı seyahatlerinde ve genellikle Avrupa ülkeleri tarafından vize alabilmek için zorunlu yurtdışı seyahat sigortası yaptırmak durumundasınız. Seyahat sigortası satın alırken, poliçenizin başlangıç ve bitiş tarihlerine, seyahat edecek kişi sayısına, ziyaret edeceğiniz ülkenin varsa vize şartlarına uygunluğuna, dikkat etmeniz çok önemlidir. Seyahat için geçici olarak yaptırabileceğiniz sigorta, farklı gün ve süreler için ayarlanabilir. Tatilde olacağınız süreye göre sigorta süresini tercih etme hakkınız bulunmaktadır. Seyahat için ihtiyacınız olan sigorta süresini belirleyerek dilediğiniz zaman dilimi için sigorta satın alabilirsiniz. Tatildeyken kafanız rahat, içiniz ferah olsun Tatilde sizin rahat etmenizi sağlayan sigorta teminatları, tatildeyken güvende olmanız için size önemli bir ayrıcalık sağlar. Örneğin tatil sırasında rahatsızlanma, hastalanma ya da yaralanma gibi olumsuz olaylarda bir tıbbi merkeze nakil giderlerinizi karşılama teminatı, avantajlı bir seyahat geçirmenize olanak sağlar. Sakin ve güvenilir bir tatil geçirmeniz için tercih edeceğiniz sigorta, seyahatte başınıza gelebilecek aksiliklerde yanınızda olur. İster yurt içi ister yurt dışı olsun tüm seyahatlerinizde belirli riskler vardır. Beklenmedik hastalıklar, kazalar ya da bagaj kaybolması gibi problemlerle karşılaşabilirsiniz. Seyahat sigortası yaptırarak daha huzurlu bir tatil imkânı elde edilebilir. Güven ve huzur dışında ekonomik açıdan da avantajlar sağlayan sigorta, aksiliklerde ekonomik açıdan büyük etkilerden de sizi korur. Tatile giderken ve gelirken yol masraflarınızı da koruma altına alarak maddi açıdan size ayrı bir güvence verir. Yolculuğunuzun iptal edilmesi, uçağınızın gecikmesi gibi mağdur olabileceğiniz durumlarda zararlarınızı gidererek ekonomik açıdan da zarar görmenizi engeller. Hem kafanızın rahat hem bütçenizin sıkışmadığı bir tatil rahatlığı için seyahat sigortası yaptırmak önemlidir. Sigortanızı yaptırırken bunlara dikkat edin! Tatiliniz esnasında yaşanacak olumsuz olaylarda içinizin rahat olması için dikkat etmeniz gereken birkaç detay bulunuyor. Peki, seyahat sigortası yaptırırken nelere dikkat etmeniz gerekiyor?
  • Seyahat sigortanızın muafiyetli ya da muafiyetsiz olup olmadığı oldukça önemli bir konu. Muafiyetli sigorta daha ucuz olmasına karşın, belli meblağların altında zararlarda sigorta şirketini sorumluluktan muaf tutar.
  • Sağlık hizmeti almanız gerektiğinde mutlaka sigorta şirketinize haber verin. 24 saat içerisinde durumu haber vermezseniz, sigorta şirketi ödemenizi yapmayabilir.
  • Poliçenize dikkat edin. Elle yazılmış poliçeler birçok ülke konsoloslukları tarafından kabul edilmemektedir.
  • Sigortanızın teminat süresine özellikle dikkat edin. Çünkü seyahat sigortaları 2 tip teminat seçeneğine sahiptir.
Peki, neleri teminat altına alabilirsiniz? Gerek iş gerekse tatil amaçlı yapacağınız tüm seyahatlerinizde sizi 24 saat boyunca teminat altına alan seyahat sigortaları kendinizi güvende hissetmenizi sağlar. Peki, bu sigorta ürünü kapsamında neleri teminat altına alabileceğinizi biliyor musunuz? Tıbbi tedavi, tıbbi nakil, tedavi sonrası ikametgaha dönüş ve cenaze nakli gibi teminatları kapsam altına aldığı gibi kayıp bagajın bulunup ulaştırılması, bagajın kaybı ve hasarı, seyahatin iptali veya rötor gibi teminatları da sigortalılar için teminat kapsamı altına alıyor. "Ya son anda bir aksilik çıkarsa?" diye de endişelenmeyin! Yaz aylarının gelmesi ve pandemi kısıtlamalarının sona ermesiyle birlikte herkes tatil planlarını yapmaya başladı. Ancak birçok kişi tatile giderken hep bir olumsuzluk çıkacağı korkusuyla endişe ediyor. Son anda bir aksilik çıkarsa diye düşünenler ve olası risklere karşı önlem almak isteyenler için; tatil paketi satın aldığınız sırada sunulan “erken rezervasyon güvence sigortası” ya da “iptal güvence sigortası” yaptırabilirsiniz. Erken rezervasyon sigortası ile tatiliniz otele giriş tarihine üç gün kalana kadar güvenceye alınıyor. Herhangi bir nedenle tatilinizi iptal etmeniz durumunda ise koşulsuz iptal ve ücretinizin tamamını geri alma hakkına sahip oluyorsunuz. Her türlü seyahatleriniz için sigorta yaptırabilirsiniz Seyahat sigortası teminatlarını, seyahatinize bağlı olarak seçeceğiniz sigorta türü belirler. Yolculuğunuz yurt içine mi yurt dışına mı olacak ya da yolculuk amacınız nedir gibi soruların cevapları sizi ihtiyacınız olan seyahat sigortası türüne götürebilir. Yurt Dışı Seyahat Sigortası: Hayalini kurduğunuz yurt dışı seyahatinizin keyfini doya doya çıkarmak, dünyayı dolaşırken kaygılardan uzak olmak için bu sigortayı yaptırabilirsiniz. Vize Yurt Dışı Seyahat Sigortası: Yurt dışı seyahatlerinde kaza sonucu yaralanma ya da hastalık geçirmeniz halinde tedavi masraflarınız %100 teminat altına alınır. Yurt İçi Seyahat Sağlık Sigortası: Yurt içi seyahatlerinizde de seyahatinizi iptal etmek zorunda kalmadan ihtiyacınız olan desteğe ulaşabilirsiniz. Seçtiğiniz teminatların geçerli olduğu bölge poliçenizde belirtilir. 0-80 yaş arası bireylerin, Türkiye ve KKTC sınırlarında yapacakları yolculuklarda faydalanabilirsiniz.  
Editör: TE Bilisim