Pandemi döneminde getirilen seyahat kısıtlamaları nedeniyle düşüş yaşayan seyahat sigortalarına ilgi, pandeminin etkilerinin ortadan kalkmasıyla ivme kazandı.

Olası risklere karşı bireyleri güvence altına almayı sağlayan seyahat sigortalarının önemi gün geçtikçe artmaya da devam ediyor. Özellikle yurt dışına çakacak kişiler açısından büyük önem taşıyan seyahat sigortası, yurt dışı seyahatlerde acil durum, hastalanma, kaza geçirme, yakın bir aile üyesinin vefatı nedeniyle acil geri dönüş, bavul kaybetme gibi istenmeyen olaylar kapsamında sigortalıyı güvence altına alıyor.

Pandemi süreci ve sonrasındaki yeni dönemde özellikle seyahat sigortalarının öneminin bir kat daha arttığını açıklayan Sompo Sigorta Bireysel Teknik ve Sağlık Genel Müdür Yardımcısı Ataman Kalkan, “Yaşadığımız bu küresel sağlık sorunu sigortalıların bu alanda daha da bilinçlenmesine ve özellikle seyahat esnasında sağlık teminatının ne kadar önemli olduğunu anlamalarını sağladı. Bir kısım sigortalının daha çok vize evrakı olarak kullandığı seyahat sigortası, pandemi ve sonrasında daha çok araştırıp detaylandırması ve kendilerine uygun teminatları talep etmesi gibi bir duruma evrildi. Bu durumun da sektöre olumlu etki sağlayacağını düşünüyoruz” dedi.

EY ve Lumnion sigortacılık sektöründe stratejik iş birliğine gidiyor EY ve Lumnion sigortacılık sektöründe stratejik iş birliğine gidiyor

Sompo Sigorta olarak COVID-19’u teminat altına alan ilk sigorta şirketi biziz ve aynı zamanda seyahat sigortası alanında en çok alternatife sahip sigorta şirketlerinden biriyiz” diyen Kalkan, “Örneğin Ekstrem Sporlar Seyahat Sigortası gibi sadece ekstrem spor yapan sigortalılarımız için tasarladığımız bir ürünümüz olduğu gibi, eğitim amacı ile yurt dışına çıkan öğrencilerimiz için tasarladığımız Eğitim Seyahat Sigortası ürün alternatifimiz mevcut. Ülkemize turizm amacı ile gelen misafirlerimiz için tıbbi tedavi teminatı, sigortalının seyahati ve nakli, sigortalının cenazesinin nakli, tıbbi danışmanlık, acil mesajların iletilmesi, bagaj kaybı ve çalınması gibi birçok teminata sahip alternatifli ürünlerimiz mevcut” ifadelerini kullandı.

Editör: Sigorta Life