Dünyanın en prestijli tasarım ödüllerinden biri olan iF Design Award’un bu yılki kazananları açıklandı. 72 ülkeden yaklaşık 11 bin başvurunun yapıldığı yarışmada, Türkiye’nin ilk ve lider dijital sigortacılık platformu Sigortam.net, tasarım dünyasında adından söz ettiren bir başarıya imza attı. Yenilediği web sitesi tasarımı ile dünyanın dört bir yanındaki bağımsız uzmanlardan oluşan 132 üyeli jürinin beğenisini kazanan Sigortam.net, kendi kategorisinde ödülün sahibi oldu. 

Türk Reasürans’tan Azerbaycan’a deprem modelleme desteği Türk Reasürans’tan Azerbaycan’a deprem modelleme desteği

Sigortam.net’in tasarım alanındaki üstün başarısıyla elde ettiği bu ödül, şirketin inovasyon ve mükemmeliyet anlayışının uluslararası arenada gördüğü takdiri de kanıtladı. Her yıl Hannover merkezli iF International Forum Design GmbH tarafından düzenlenen iF Design Award, dünyanın en eski ve bağımsız tasarım organizasyonu olarak kabul ediliyor. 

Kalkan: Bu ödül, şirketimizin tasarım ve inovasyona verdiği önemi vurguluyor.

Kazandıkları ödül ile müşteri odaklı teknoloji kullanımlarının ve dijital dünyadaki lider konumlarının bir kez daha doğruladığını dile getiren Sigortma.net CEO’su Ataman Kalkan “Uluslararası alanda elde ettiğimiz başarılar, sadece şirketimiz için değil, aynı zamanda ülkemiz için de büyük bir gurur kaynağı niteliğinde. Bu başarılar elbette ki gösterdiğimiz kararlılık ve çalışma azmiyle mümkün oluyor. Gelecekte de aynı azimle ilerleyerek, daha büyük başarılara imza atmayı hedefliyoruz. Bu ödül, aynı zamanda şirketimizin tasarım ve inovasyona verdiği önemi vurguluyor” dedi. 

Sundukları hizmetleri ve ürünleri, estetik ve işlevsellik açısından en üst düzeyde tutmayı amaçladıklarını söyleyen Ataman Kalkan sözlerine şöyle devam etti: “Kullanıcı deneyimi, tasarım ve teknoloji açısından alanında en iyi sigorta çözümleri sunan web sitesini yaratma amacıyla müşterilerimizi dinledik. Onların sesi, web sitemizi daha iyi ve onların ihtiyaçlarına uyacak şekilde yeniden şekillendirmemiz için yol gösterici oldu. Müşteriler için çoğu zaman oldukça karmaşık olabilen sigorta satın alma sürecini, tüm yaş grupları için basit ve kullanıcı dostu bir deneyime dönüştürdük. Şimdi de tasarladığımız web sitemizin arkasında yer alan yapay zekâ teknolojimizle, müşteri ihtiyaçlarını proaktif olarak öngörüyor ve saniyeler içinde ürün önerilerinde bulunarak zaman açısından hem verimli hem de yenilikçi bir alışveriş deneyimi sunuyoruz.” 

Ödül avcısı Sigortam.net yine zirvede

Sigortam.net, 2023 yılında Stevie Awards’da da uluslararası rakiplerini geride bırakarakmış ve dünya çapında bir başarıya imza atmıştı. Sigortam.net’in müşterilere sigorta poliçesi seçerken bilinçli kararlar verme yeteneği kazandıran Yapay Zekâ Destekli Sigorta Kapsam Puanlaması altyapısı, 2023 Uluslararası Stevie Ödülleri’nde jüri tarafından En İyi Sigortacılık Çözümü seçilerek Altın Stevie Ödülü’nün sahibi olmuştu.

iF DESIGN AWARD’daki bu başarısıyla, teknolojiyi ve tasarım alanındaki çalışmalarını uluslararası bir platformda yeniden ön plana çıkarmanın gururunu yaşan Sigortam.net, 20 yılı aşkın süredir Türkiye ve dünyadan pek çok saygın ödülün de sahibi oldu.

Sigortam.net, başta Stevie Awards ve iF Design Awards olmak üzere; olmak üzere bugüne dek Effie Awards, Felis, Altın Örümcek, Kristal Elma, Brandverse Awards, Hammers, İstanbul Marketing Awards, Güven Damgası, Türkiye Teknolojileri Ödülleri, Kariyer.net/İnsan Kaynakları Zirvesi, Smart-i Awards, 4.CX Awards Turkey, 5.CX Awards Turkey, Türkiye Insurtech Ödülleri, Sardis, Epica Consumer Services, MMA Smarties Turkey gibi organizasyonlarca birçok kez ödüle layık görüldü. 

I F Design Award 01

Editör: Üveys Altun