KASİDER ve BİMTES’den Yangın Sigortalarında Etkin Hasar Yönetimi Eğitim Programı KASİDER ve BİMTES’den Yangın Sigortalarında Etkin Hasar Yönetimi Eğitim Programı

Şikayetvar sitesindeki verilere göre son dönemde sigorta sektörü özellikle müşteri iletişimi konusunda tepkiler alıyor. Mayıs ayında en çok şikayet alan firmaları Sigorta Life ekibi olarak sizler için derledik. Firma özeline inecek olursak; Ethica Sigorta’nın müşteri hizmetlerinde kişilerarası iletişiminde yaşanan eksiklikten kaynaklı olarak yapılan poliçelerin eksik olduğuna dair yorumlar bulunurken, bir diğer şikâyet konusu ise Allianz Sigorta için sigortalılarına acil durumlarda geri dönüşlerindeki zamanın uzun olması yönünde oldu. Mapfre Sigorta’nınsa şikayetleri genel olarak; sağlık sigortası için yapılan anlaşmalar üzerine kişilerin muayene ve işlem ücretlerinin karşılanmadığına yönelik olduğunu görüyoruz. 

Bupa Acıbadem Sigorta’nın da poliçe iptalinde müşterisine ücret iadesinin sağlanmaması ve borç ödenmesi halinde hizmet alınmadığına dair şikayetler mevcut. TARSİM müşterilerinin çoğu ise tarım arazilerinde yaşanan doğa olayları sonrasında hasarın giderilmediğine yönelik sitem ederken, Assistance firmalarından olan Remed için de müşteri hizmetlerine yönelik ulaşılamama ve ilgisizlik üzerine şikayetler bulunuyor.