Yurt içi ve yurt dışı seyahatlerinizde başınıza gelebilecek beklenmedik durumlarda güvence sağlayan seyahat sağlık sigortaları, kısıtlamaların kalkması ve yaz aylarının gelmesi ile birlikte yeniden önem kazanmaya başladı. Seyahatiniz süresince yaşayabileceğiniz bir sağlık sorununda, kaza durumunda ya da tedavi görmenizi gerektiren herhangi bir olayda, seyahat sağlık sigortanız mevcut şartlar içerisinde en iyi koşullarda tedavi olmanıza yardımcı olur. Farklı konu başlıklarında danışmanlık hizmeti de alabileceğiniz bu sigorta ürünü, sağladığı güven ve huzurun yanı sıra, ekonomik anlamda da büyük avantaj sunmaktadır. Her seyahatin güzelliğinin yanında riskleri de beraberinde getirebildiğine dikkat çeken Ray Sigorta CEO’su Koray Erdoğan “Yoğun geçen kış aylarının ardından, hepimizin heyecanla beklediği tatil dönemi başladı. TÜİK tarafından yapılan son açıklamalara göre yurt dışını ziyaret eden vatandaşlarımızın sayısı bir önceki yıla göre yüzde 269,9 oranında arttı. Dünya Turizm Barometresi’nin bu yıl yayınlanan ilk sayısında, seyahat kısıtlamalarının kalkması ve aşılama oranlarındaki artışla bastırılmış bir talebin ortaya çıktığı belirtildi. Bu artışın yanı sıra, son yıllarda yaşanan olağanüstü durumlar, sigortanın ön görülemeyen risklere karşı koruyuculuk özelliğini her zamankinden daha fazla ön plana çıkardı. Farklı şehirlere ya da ülkelere seyahat etmenin heyecanını yaşarken karşılaşabileceğimiz aksilikler bu güzel deneyimimizi kötü etkileyebilir. Riskleri kontrol altına alarak seyahatimizi güvenle yapmanın yolu ise seyahat sağlık sigortasından geçmektedir.” dedi.

“Seyahat sigortalarının artışı, sigorta farkındalığının artışıyla paralel ilerliyor”

Güvenlik Donanımı Yönetmeliği Nedeniyle Yapılan 0 Km Oto Kampanyaları 2. El Otoyu Vurdu Mu? Güvenlik Donanımı Yönetmeliği Nedeniyle Yapılan 0 Km Oto Kampanyaları 2. El Otoyu Vurdu Mu?

 Seyahat sağlık sigortaları, tatiliniz süresince başınıza gelebilecek ani bir hastalıkta ya da kaza durumunda kaliteli hizmet almanızın yanı sıra, poliçe kapsamınız doğrultusunda seyahat şirketinin tur iptali yapması, bagaj kaybı, kapkaç yaşanması gibi zor durumlar için de teminat sağlamaktadır. Seyahat sigortaları hakkında yorumlarını paylaşan Ray Sigorta CEO’su Koray Erdoğan sözlerine şöyle devam etti: “Türkiye Sigorta Birliği’nin verilerine baktığımızda 2021 yılında toplam 1 milyon 145 bin kişi seyahat sağlık sigortası yaptırırken, pandeminin etkin olduğu 2020 yılında sadece 375 bin kişi seyahat sağlık sigortası yaptırmış. Bu yılın ilk 5 ayında ise seyahat sağlık sigortası yaptıran kişi sayısı 1 milyon 145 bini aştı bile. Veriler bize seyahat sigortalarına olan farkındalığın gittikçe arttığını gösteriyor. Tüketiciler eskiden seyahat sağlık sigortasını sadece yurt dışı ziyaretleri için bir vize dokümanı olarak görüyordu. Bugün ise geldiğimiz noktada hem yurt içi hem de yurt dışı seyahatlerde tercih edilen bir sigorta ürünü olduğunu görmek sektörümüz açısından oldukça mutluluk verici. Biz de Ray Sigorta olarak bu üründe de müşterilerimize değer yaratacak çözümler sunmaya devam ediyoruz.”

Yenilikçi ve ihtiyaca yönelik ürünleriyle sektörde fark yaratan Ray Sigorta’nın farklı teminat içerikleriyle oluşturduğu Tripplus Seyahat Sigortası, bireyleri hem yurt içinde hem de yurt dışında ani ortaya çıkabilecek sağlık risklerine ve yaşanabilecek yaralanmalara karşı koruma altına alıyor. Tripplus Yurt İçi Seyahat Sağlık Sigortası ürünü, yurt içi seyahatlerde ani ortaya çıkabilecek sağlık durumları, yaralanmalar ile ilgili tedavileri ve nakil işlemlerini karşılarken en geniş kapsamlı ürün olan Tripplus Yurt Dışı Seyahat Sağlık Sigortası ürünü ise vize gerektiren ülkelere gerçekleştirilecek olan yurt dışı seyahatlerinde ihtiyaca göre eklenebilecek vize reddi, bagaj kaybı/çalınması, rötar, kapkaç, bulunulan yere aile üyelerinden birinin seyahati gibi pek çok kapsamda güvence sunuyor. İhtiyaçlarınıza göre paket seçenekleri ve yaş sınırı olmadan sigortalı olabilme imkânı sunan Ray Sigorta Tripplus Seyahat Sigortası güvencesiyle dünyanın dört bir yanını gönül rahatlığıyla gezebilirsiniz.

Editör: Sigorta Life