Ray Sigorta’nın tasarladığı yeni web sitesi müşteri deneyimini odağına alarak ziyaretçilerin sigorta ihtiyaçlarını hemen anlıyor, uygun ürünleri ve ipuçlarını anında ekrana getiriyor.

Piyasaya sunduğu ihtiyaca yönelik ve kişiselleştirilmiş sigorta ürünleriyle sektörde ezber bozan bir yaklaşım izleyen Ray Sigorta, ürün portföyündeki yenilikçi yaklaşımını web sitesine de taşıyor. Yepyeni bir tasarım anlayışı ve en son global trendlere uygun olarak yenilenen web sitesinin odağında müşteri deneyimi bulunuyor. Herkese hitap edecek tek bir format yerine, müşteriyi tanıyan ve önerilerini buna göre şekillendiren kapsamlı bir portal olarak kurgulanan web sitesi, ziyaretçilerine çok daha hızlı ve kolay kullanım imkanı sağlıyor. Tüm mobil cihazlara uyumlu olacak şekilde geliştirilmiş olan yeni ara yüzü ile ziyaretçiler bilgisayar, cep telefonu ya da tabletleri üzerinden siteye giriş yaptıklarında aynı deneyimi yaşama imkanına sahip oluyor. Müşterilerin Ray Sigorta’nın geniş ürün portföyünde yer alan tüm ürünlerle ilgili merak ettiklerini vakit kaybetmeden bulabileceği yeni web sitesinde, sigorta müşterisinden acenteye, hatta kariyerine Ray Sigorta’da devam ettirmek isteyen adaylara kadar tüm ziyaretçiler için çözümler ve öneriler yer alıyor.

SİGORTA İHTİYACINI ANLIYOR, UYGUN ÜRÜNÜ SUNUYOR

Ray Sigorta’nın dijital dönüşüm yatırımlarından bir yenisi olan yenilenen kurumsal web sitesinde, ziyaretçilere yol gösterici anahtar özellikler yer alıyor. Müşterilerin sigorta ihtiyaçlarını anlamak ve kişiye yönelik en doğru çözümü sunmak için geliştirilen “Ürün Seçme Sihirbazı” sayesinde, ziyaretçinin seçtiği risklere uygun teminatlar ve bu teminatları içeren ürünler sadece birkaç “tık” ile bulunabiliyor. Sadeleştirilen içeriği ve dinamik tasarımıyla dikkat çeken web sitesi, “Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?” sayfası ile bütün sigorta ihtiyaçları hakkında en ince detayına kadar bilgiler içeriyor. Yaşam evrelerine göre kategorize edilen başlıkları sayesinde müşterilerin aradıkları bilgilere kolay ve hızlı erişmesine imkan veren web sitesinde, sigorta seçimlerinde nelere dikkat etmeleri gerektiğini gösteriyor. Yeni mezun olmuş bir genç ya da yeni çocuk sahibi olan bir ailenin yaşantılarının da sigorta tercihlerinin de aynı olmayacağı dikkate alınarak oluşturulan içerikler, kolay kullanımı ve detaylı bilgi paylaşımı ile sektördeki uygulamalardan ayrışıyor. Yenilenen web sitesi ile ilgili görüşlerini paylaşan Ray Sigorta Genel Müdürü Koray Erdoğan “Hepimizin hayattaki öncelikleri ve tutkuları birbirinden ayrıdır. Yaşam döngüsünün kaçınılmaz bir parçası olarak hayatımızın farklı anlarında önceliklerimiz de farklıdır. Uzun zamandır profesyonel hayatın içinde, evli ve çocuklu bir kişi ile ilk kez kendi evine çıkan bir gencin öncelikleri de sigorta ihtiyaçları da aynı olamaz. Web sitemizde yer alan ‘Yaşam Evreleri’ bölümü tam da bu bakış açısından doğdu. Biz sigorta konusunda hiçbir fikri olmayan kişilere bile yardımcı olabilecek bir site kurmaya çalıştık. Müşteri kendisi için hangi ürünün daha doğru bir tercih olacağını bilmek zorunda değildir. Müşteriyi doğru yönlendirmek ve ihtiyacını tam olarak karşılamak biz sigortacıların görevidir.” dedi.

ACENTELER İÇİN ÖZEL İÇERİKLER

Dijital dönüşümün, günümüz dünyasında bütünsel bir gelişimi yakalamak adına oldukça kritik olduğunu belirten Koray Erdoğan konuyla ilgili sözlerine şöyle devam etti: “Dijital dönüşüm, müşterilerin değişen ihtiyaçlarını karşılamak için en kritik süreçlerden biri. Bu alanda kapasitesini artırmış, yatırımlarını doğru planlamış ve yeniliklere hazır olan kurumların sahip olduğu avantajlar pandemi döneminde sigortacılar ve sigortalılar tarafından çok daha net bir şekilde anlaşıldı. Ray Sigorta olarak daha dijital ve daha verimli olmak adına yaptığımız yatırımların meyvelerini toplamanın gururunu yaşıyoruz. Adımlarımızı atarken hem müşterilerimizin hem de acentelerimizin memnuniyetini odağımıza alıyoruz. Örneğin yenilenen web sitemizde, acentelerimiz için de özel içeriklerimiz var. İş ortaklarımıza yönelik duyurularımıza, şirketimizden haberlere artık bir tık ile kolayca ulaşabiliyorlar. ‘Ürün Sihirbazı’ ve ‘Yaşam evreleri’ bölümleri acentelerimiz adına da müşterilerini daha iyi tanımaları ve daha iyi öneriler sunabilmeleri için oldukça faydalı. Diğer yandan sitemizde en yakın acente, en yakın sağlık kuruluşu, en yakın anlaşmalı servis bölümleri, kullanımları daha kolay olacak şekilde yeniden tasarlandı. Yenilenen web sitemizde tüm iş ortaklarımız için modern, hızlı ve pratik çözümlerimizle sektördeki farkımızı ortaya koyduk.”

 

Sigorta Eksperliği Kursu belirsizliğini koruyor Sigorta Eksperliği Kursu belirsizliğini koruyor

“SEKTÖRE KATKI SAĞLAMAK ve MÜŞTERİLERİMİZE YARDIMCI OLMAK İSTİYORUZ”

Yeni web sitesini hazırlarken kurumsal bir görünümden ziyade, müşterilerin hayatına dokunacak organik içerikleri tercih ettiklerini vurgulayan Genel Müdür Koray Erdoğan, yeni web sitesi ile ilgili olarak mevcut ve potansiyel sigortalılara yardımcı olmayı ve ülkemizdeki sigorta bilinirliğini geliştirmeyi hedeflediklerini ifade etti: “Hedefimiz faydalı içeriklerle sigorta bilincinin yayılmasına destek olmak ve sektöre katkı sağlamak. Müşteriler ürünlerimizi almasa da içeriklerimizden faydalanarak sigorta ihtiyaçları hakkında bilgi sahibi olabilir. Kişisel ihtiyaçlara uygun terzi işi ürünler sunan dinamik bir şirket olarak, sigortalı adaylarına risklerini en doğru şekilde anlatmak ve bunları tam olarak karşılayacak ürünler sunmak birinci görevimiz.”

Editör: Sigorta Life