HBVÜ Sigortacılık Bölümü ve Sigortacılık Araştırma Topluluğu tarafından düzenlenen “Geleceğin Sigorta Ürünleri: Siber ve Dijital Sigortalar” etkinliğinin konuğu Maher Holding Sigorta Grubu Başkanı Ahmet Yaşar oldu.

Ahmet Yaşar, bölüm öğrencileri için “Dünya’da ve Türkiye’de Sigortacılık“ ile “Siber Sigortalar ve Dijitalleşme” konulu iki buçuk saatlik bir sunum gerçekleştirdi.

18 Mayıs’ta Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi 100.Yıl Kültür Merkezi’nde gerçekleşen etkinlik, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın ardından Sigortacılık Araştırma Topluluğu başkanı Ayşegül Dulkadir’in konuşması ile başladı. Bankacılık ve Sigortacılık Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. Haşim Özüdoğru’nun sunumuyla devam eden etkinlik, Ahmet Yaşar’ın “Dünya’da ve Türkiye’de Sigortacılık”, “Sigortacılıkta Dijitalleşme” ve “Siber Sigortalar” başlığı altında sigortacılık , finansal sektör ve kariyer planları üzerine yaptığı geniş bir interaktif sunumun ardından Prof. Dr. Haşim Özüdoğru’nun günü anısına Ahmet YAŞAR’a  takdim ettiği plaketle sona erdi.

TSB Başkan Yardımcısı Ahmet Yaşar Bankacılık ve Finans Perspektifleri Kongresinde konuşma yaptı TSB Başkan Yardımcısı Ahmet Yaşar Bankacılık ve Finans Perspektifleri Kongresinde konuşma yaptı

“Deneyimlerimizi genç nesillere aktardık”

Maher Holding Sigorta Grubu Başkanı Ahmet Yaşar etkinlikle ilgili, “Gazi Üniversitesi İİBF Uluslararası İktisat mezunu olarak yıllar sonra kendi okuduğum binada öğrenci kardeşlerimle bir araya gelmek bu okulun bana kazandırdıklarını ve iş hayatına, gelecek planlarına ilişkin tecrübelerimi paylaşmak benim için gurur vericiydi. Gazi Üniversitesi’nin ikiye bölünmesi ile sosyal bilimlere ilişkin bölümlerin Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi olarak yapılandığını hatırlatan Ahmet YAŞAR; “Sigortacılık Araştırma Topluluğu’nun düzenlediği bu güzel etkinlikte konuşmacı olmak bizim için çok anlamlı. Geçtiğimiz günlerde beşinci yaşımızı kutladık ve HBVÜ neredeyse Quick Sigorta ile yaşıt. Her iki kurum içinde bizim “Şirket Yeni Biz Değiliz” mottomuz, köklü geçmişe ve yeni marka heyecanına çok iyi vurgu yapıyor. Quick Sigorta’nın beş senede özellikle dijitalleşme alanında ortaya koyduğu deneyimleri yaklaşık 150 kişinin katıldığı bu güzel etkinlikte, sektörümüzü ileri taşıyacağına gönülden inandığımız genç nesillere aktardık. Hacı Bayram Veli Üniversitesi Sigortacılık Bölümü ve Sigortacılık Araştırma Topluluğu’na çok teşekkür etmek isterim. Ülkemizin gençlerine dokunabilmek Maher Holding Sigorta Grubu ailesi için çok değerli” dedi.

Dijitalleşme alanında Quick Sigorta’nın sektöre kazandırdığı ödüllü projeleri ile sektörün fark yaratan sigorta şirketlerinden biri olduğunu da sözlerine ekleyen Yaşar, dijitalleşmenin beraberinde getirdiği siber suçlar ile ilgili olarak “Siber suçlar çağımızın en büyük güvenlik tehditlerinden biri. Dünya genelinde her 39 saniyede bir hackerler tarafından siber saldırılar gerçekleşiyor. Quick Sigorta’nın 2019 yılında bireysel tarafta hizmete sunduğu QKimlik Sigortası ürünü ile ayrıca işletmelere sunduğumuz kurumsal çözümler ile siber suçlara karşı sigortalılarımızı teminat altına alıyoruz” şeklinde konuştu. Dijitalleşme alanında ülkemiz ve dünya çapında birçok ödül aldıklarının da altını çizen Ahmet Yaşar, geleceğe yön veren bir sigorta şirketi olarak dijitalleşme yolunda emin adımlarla ilerlediklerini ve e-cüzden ve elektronik ödeme yöntemlerine yeni bir soluk getirecek olan %100 Quick Sigorta iştiraki olan QPay’in de hazırlıklarına tüm hızla devam ettiklerini dile getirdi.

 QKimlik Koruma Sigortası Hakkında

Hem dijital hem de fiziksel dünyada risklere karşı sigortalılarını koruyan QKimlik Koruma Sigortası, kimliğinize ait hassas bilgilere ulaşılıp kullanılması halinde, kendinizi korumak için yapmak zorunda kalacağınız hukuki harcamaları güvenceye alır. Poliçe kapsamındaki sigorta teminatlarınız sayesinde; avukatlık hizmetleri, seyahat harcamaları, gelir kaybı ve çalınan varlıklarınız için yapacağınız harcamalarınız güvence altındadır. Ayrıca teminat dahilinde müşterilerimiz, Bitdefender Total Security ürününe ücretsiz sahip olmaktadır.

Editör: Sigorta Life