SİGORTA LİFE ÖZEL

Gulf Sigorta yönetimi bu proje ile, şirket dijitalleşme süreçlerine yeni neslin inovatif bakış açısı sayesinde katkı sağlamak istediklerini ve yeni nesilde sigorta sektörü unsurlarına dair bilinirliğin artırılmasını hedeflediklerini belirtti. Yarışma kapsamında Üniversite’nin öğrencileri, acentelere fayda sağlayacak, sigorta şirketi ile ilişkilerinde hayatlarını kolaylaştıracak, yenilikçi bir acente portalı (ekranı) tasarladılar.

 

SEDDK'dan Türkiye Finansal Raporlama Standartı 17 Kapsamında Sunulacak Raporlara İlişkin Genelge SEDDK'dan Türkiye Finansal Raporlama Standartı 17 Kapsamında Sunulacak Raporlara İlişkin Genelge

Acenteler dijitalleşen dünyaya ayak uydurabilecek!

Özyeğin Üniversitesi iş birliği ile Üniversite’nin tüm bölümlerindeki öğrencilerine açık olarak gerçekleştirilen Acente Portalı Geliştirme Hackathon’u ile gençlerin yaratıcı yönlerini geliştirmelerini de hedefleyen Gulf Sigorta, acentelerinin günümüzdeki dijital imkanlardan en verimli şekilde faydalanmasını, yeni platform ile en doğru bilgiye en hızlı şekilde ulaşabilmelerini amaçlıyor.

İlk üç takıma ödül!

Sadece Özyeğin Üniversitesi öğrencilerine açık olan yarışmaya katılım, üniversitenin her sene gerçekleştirdiği Sectoral Orienteering haftasının bu yılki etkinlik takvimi doğrultusunda iletilen başvuru linkine kabul edildi. 4 Mart 2022 tarihinde başlayan başvuru süreci 10 Mart 2022’de sona erdi. 11 Mart tarihinde yapılan briefing toplantısıyla öğrencilerle projeden beklentilerin paylaşılması sonrasında öğrenciler proje için çalışmalarını yaptı. 17 Mart tarihinde de projelerin Gulf yönetimine teslimi tamamlandı.

Gulf Sigorta üst yönetiminden oluşan Jüri değerlendirmesinde portalın acentelere sağlayacağı fayda, etkinlik, yenilikçilik, yaratıcılık, uygulanabilirlik, işlevsellik, mevcut ürün ve hizmetlerle kolay entegre edilebilirlik, Gulf’ın portalını rakiplerindekinden daha tercih edilebilir kılan ek unsurlar içermesi gibi kriterler göz önünde bulunduruldu. 23 Mart tarihinde gerçekleşen finalde değerlendirme neticesinde öğrenciler sunumlarını yaptı ve en başarılı 3 takım ödüllerin sahibi oldu.

Editör: Sigorta Life