Sigorta sektöründe dijital dönüşüme katkı sağlayacak ürün, proje ve hizmetlerin değerlendirildiği 2023 Türkiye Insurtech Ödülleri’nin kazananları açıklandı. Türkiye’nin ilk katılım sigortacılığı şirketi olan Neova Katılım Sigorta, Uluslararası Sigorta Fuarı ve Kongresi USFK Antalya'da gerçekleşen Insurtech Konferansları’nda yapılan törende 2023 Türkiye Insurtech Ödülleri’nin En Insurtech Sigorta Şirketi kategorisindeki Yükselen Yıldız Ödülü’ne layık görüldü.

Büyüme, kârlılık, inovasyon & verimlilik, müşteri ve dijital gelişim başlıklarını makro stratejisindeki temel unsurlar olarak belirleyen Neova Katılım Sigorta, teknolojiyi etkin kullanarak geliştirdiği yeni ürün ve hizmetler ile sektördeki başarılarını arttırmayı hedefliyor.

Unico Sigorta’nın desteklediği Barkın Pınar ve takımı Avrupa Şampiyonluğunu Garantiledi Unico Sigorta’nın desteklediği Barkın Pınar ve takımı Avrupa Şampiyonluğunu Garantiledi

Neova Katılım Sigorta Hakkında

Türk sigorta sektöründe 14’üncü yılını dolduran Neova Katılım Sigorta, 2022 yılının ardından 2023’e güçlü sermaye yapısı, dinamik ve donanımlı kadrosu ve Kuveyt Türk Katılım Bankası’ndan aldığı güç ile giriş yaptı. Türkiye’de Katılım Sigortacılığı’nın gelişmesine öncülük eden ve bu alandaki en iyi uygulamalara imza atmaya devam eden Neova Katılım Sigorta müşteri odaklı yaklaşımı ile faaliyetlerini sürdürmektedir. Müşterilerine en iyi hizmeti verebilmek için yurt çapında 11 bölge müdürlüğü, 3 katılım bankasına ait toplam 831 banka şube acenteliği, 3.156 adet yurt çapında yaygın acente ve 63 broker kanalıyla şirketimiz 30 Haziran 2023 itibari ile 2023 yılındaki üretimini 4,6 milyar TL ile sonuçlandırmaya muvaffak olmuştur. Türkiye’nin ilk katılım sigorta şirketi Neova Katılım Sigorta, ilk 6 ay sonu itibarıyla Türkiye’de hayat dışı sigorta şirketleri içerisinde %2,50 seviyesinde pazar payına sahip olmuştur. Gelecek dönemlerde de paydaşlarının ihtiyaç ve beklentilerini tatmin edebilecek seviye ve kalitede ürün ve hizmetler temin ederek; tüm çalışan, iş ortakları ve nihai olarak toplum ile hep birlikte kazanmayı amaç edinmektedir.

Editör: Üveys Altun