Maher Holding Sigorta Grubu Baskani Ahmet Yasar, 23-29 Mayıs Sigortacılık Haftası nedeniyle görüşlerini paylaştı; 

Sigorta Haftası ile Sigorta ve sigortacılık hakkında farkındalığın artırılması, temel sigorta bilgilendirme ve bilinçlendirmesinin yapılabilmesi, medyanın katkısı ile birey ve kurumların ilgisinin sağlanması bu sayede sigortalılık oranının artırılması hedeflenmektedir. 

Neova Sigorta, veri analitiği teknoloji şirketi SAS ile iş birliğine imza attı Neova Sigorta, veri analitiği teknoloji şirketi SAS ile iş birliğine imza attı

Bu sayede toplanan sigorta primleri ve bireysel emeklilik katılımlarının yaratacağı tasarruflar, ülkeye enflasyona yol açamayan uzun vadeli kaynak yaratacaktır. Bizlerin bireysel ve kurumsal olarak sahip olduğumuz varlıklar , makro düzeyde ülkemizin hepimizin varlıklarıdır, bunların sigorta ile korunması istihdamın korunması , vergi gelirlerinin korunması , tasarrufların kaynağa yani yatırıma dönüşmesi anlamına gelmektedir. Hem ülke varlıklarının korunması hemde bizlerin korunması için sigorta ve bu bilinçlenmenin artırılması için  Sigorta Haftası'nın çeşitli etkinliklerle kutlanması önemlidir.

Türkiye Sigorta Birliği’miz (TSB) önderliğinde bu yıl 11’incisi kutlanan Sigorta Haftasi, 22 Mayıs tarihinde Sigorta Haritaları Sergisi’nin açılışı ile başladı. 23-24 Mayıs tarihlerinde Swissotel the Bosphorus’ta ‘Türkiye Uluslararası Sigorta Zirvesi’ ismi ile devam eden haftada sigorta farkındalığının artırılması için bir çok etkinlik düzenlenmekte. Haftanın en önemli etkinlikleri arasında yer alan Zirvenin açılış konuşmalarını Hazine ve Maliye Bakan Yrd. Murat Zaman, TSB Başkanı Atilla Benli, Sigortacılık ve Özel Emeklilik Düzenleme ve Denetleme Kurumu Başkan Vekili Ali Ersoy yaptı.

Sigorta Haftası kapsamında ‘Sigorta Pazarları ve Emeklilik Yatırım Fonlarının Pandemi Sonrası Değerlendirilmesi’, ‘Sigortacılar İçin İklim Değişikliği Sorunu ve Sürdürülebilirlik’, ‘Sigorta ve Bireysel Emeklilik Sektöründe Yapay Zekanın Geleceği ve Insurtech’, ‘Türk Sigorta Pazarları Arasında İş Birliği Beklentileri’ konulu paneller düzenlendi.

Türk Dünyası ülkeleri ile birlikte Türk Sigorta Birliği’nin oluşturulması için başlayan adımlar ilerledi ve Türk Dünyası Sigorta Mutabakat zaptı imza altına alındı.

Sigorta Haftası etkinlikleri 26 Mayıs Perşembe günü 16:00 - 18:00 saatleri arasında gerçekleşecek.

DAĞITIM KANALLARI PANELİ
Webinarı ile sürecek. Webinara Sigortacılık ve Özel Emeklilik Düzenleme ve Denetleme Kurumu (SEDDK) Başkan Vekili Ali Ersoy, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanı Rıfat Hisarcıklıoğlu,Türkiye Sigorta Birliği Başkanı Atilla Benli açılış Konuşmaları ile katılırken Dağıtım Kanalları Paneline TSB Genel Sekreteri Özgür Obalı’nın moderatörlüğünde Ahmet Yaşar Maher Holding Sigorta Grubu Başkanı, Erol Öztürkoğlu Fiba Emeklilik ve Hayat A.Ş. Genel Müdürü, Levent Korkut TOBB SAİK Başkanı, Ferhan Özay Sigorta ve Reasürans Brokerleri Derneği Başkanı panelist olarak katılacak.

Sigorta Haftası’nın bu seneki mottosunun ‘Sigorta Kıymet Bilmektir’ olarak belirlendigini ifade eden Maher Holding Sigorta Grubu Baskani Ahmet Yaşar, "Sahip olduklarınız için yıllarca çalıştınız, didindiniz. Sigorta alınterinizin kıymetini bilmektir, sigorta göz nurunuzun kıymetini bilmektir. Sigorta kendi kıymetinizi bilmektir. Sürdürülebilir ve öngörülebilir bir hayat için  yaşamın her anında karşı karşıya kalınan risklerden korunmak için sigortasız olmaz. Geleceğe güvenle bakmanın yoluda huzuruda sigortayla olur.  Sigorta Haftası hepimiz için kutlu olsun" şeklinde konuştu.

Editör: Sigorta Life