KASIDER kuruluş yıldönümünde düzenlediği etkinlikte temasını kuruluş amacı ile paralel “Kadın” olarak belirleyerek, Yüksek Topuklar Proje Danışmanlık Ajansı yükleniciliği ve  Açı Okulları Kadın Dans Tiyatrosu işbirliği ile yönetmenliğini İlayda Özne Tezcan’ın üstlendiği Ülkemizden ve Dünya’nın farklı Ülkelerinden derlenen üç farklı kadına şiddet konulu gerçek hikayeden uyarlanan Açı Okulları öğrencileri tarafından sahnelenen “Kadın” isimli tiyatro/dans performansı ile sigorta sektörünün her kesiminden yaklaşık 800 davetlisine muhteşem bir gece yaşattı.

Anadolu Sigorta BlindLook’un EyeBrand – Beyond Darkness Ödül Töreni’ne Katıldı Anadolu Sigorta BlindLook’un EyeBrand – Beyond Darkness Ödül Töreni’ne Katıldı

Gecenin başında KASIDER’in sigorta sektöründe üstlendiği sorumluluklar ve etkileri üzerine sektör liderleri ve organizasyon sponsorlarına sahnede konuşma fırsatları verildi. Bu önemli gecenin sunuculuk görevini sigorta sektörünün değerli iletişimcileri Türkiye Sigorta Kurumsal İletişim ve Marka Yönetim Direktörü, Selda Çamlıbel ile Türkiye Sigorta Birliği Kurumsal İletişim Koordinatörü, Melike Gür üstlendi. Gece KASIDER YK Üyesi Serpil Akyol Erden’in izleyicileri motive eden yüksek enerjili konuşması ile başladı. Konuşmacılardan Türkiye Sigorta Birliği Başkanı Atilla Benli, KASIDER’in sektöre sağladığı değere vurgu yaparak “KASIDER’in projelerinde her zaman ilk planda olmaya devam edeceklerini vurguladı” Geceye Sigortacılık ve Özel Emeklilik Düzenleme ve Denetleme Kurumu’nu (SEDDK) temsilen katılan Başkan Yardımcısı Dilek Sakallıoğlu “KASIDER’in organizasyonlarını ve faaliyetlerini yakından takip ettiklerini ve kurum olarak bu faaliyetlere mütemadiyen destek olmak istediklerini” belirtti. KASIDER Başkanı Sema Tüfekçiler ise bu gecenin hazırlıklarına, kadınların yaşadığı zorluklar, şiddet, eşitsizlikle mücadele ve bu gecenin temasına atıf yaparak “Kadın Dans Tiyatrosu’nun yüreklere dokunan performansını herkesin soluksuz izleyeceğini” önemle vurguladı.

Son olarak gecenin sponsorlarına söz verildi. RS Otomotiv Grubu Başkanı Ünal Ünaldı “Kadın sigortacılara şirketlerinin kariyer yolculuğunda çok şey borçlu olduğunu” belirtti. Tur Assist CEO’su Timur Selçuk Turan şirketlerinde kadın çalışan oranının erkeklere göre fazlalığına ve sahip oldukları “iş’te eşit kadın” sertifikasına dikkat çekti. Gulf Sigorta Genel Müdürü Süleyman Sağıroğlu “KASIDER’in anlamlı bir tema ile önemli bir gece düzenlediğine vurgu yaparak KASIDER’in faaliyetlerinde yer almaktan gurur duyduklarını” vurguladı. Ankara Sigorta Ürün Geliştirme ve Strateji Müdürü İlknur Bal “Muhteşem bir etkinliğe sponsor olduklarını bildiklerini ve stratejilerini her zaman kadın istihdamının artırılması üzerine kurduklarını” belirtti.

Konuşmaların ardından 1 saat süren olağanüstü Kadın Dans Tiyatrosu performansı muhteşem ışıkları, renkleri ve duygu dolu dans motifleri ile adeta izleyicilerin tüylerini diken diken yaptı. Performans sonrasında tekrar sahne alan KASIDER Yönetim Kurulu dansçılara birer teşekkür sertifikası ve Gulf Sigorta tarafından hazırlanan ferdi kaza poliçelerini hediye etti. En son KASIDER Başkanı Sema Tüfekçiler 6 Şubat tarihinde yaşanan Kahramanmaraş merkezli deprem felaketine dikkat çekerek KASIDER’in bu etkinlikten elde edeceği gelir ile Deprem Bölgesinden seçilmiş kız çocuklarının okul masraflarının karşılanacağını belirtti.

Bu muhteşem gece sahnede bulunan KASIDER Yönetim Kurulunun söylediği İzmir Marşına davetlilerin hep beraber katılımı ile noktalandı.PHOTO-2023-06-14-21-54-51

Editör: Sigorta Life