BMS Group Uluslararası Başkanı Peregrine Towneley, ‘Ortadoğu ve Kuzey Afrika bölgelerinde büyümeye, güven duyduğumuz ve inandığımız Türkiye’den başladık.   İstanbul’un anahtar şehir olması ve jeopolitik konumu bizi oldukça heyecanlandırdı. Bölgesel değil, uluslararası broker olma iştahımızı Türkiye ile pekiştirdik ’dedi.

BMS Group Türkiye CEO’su Kerim Gürkan ise müşterilerinin önce risklerini anlamalarını daha sonra da bu risklerin sigorta piyasasına transfer edilmesi için onlara en doğru ve en uygun çözümleri sunduklarını söyledi.

Türkiye’de geçtiğimiz aylarda faaliyete geçen uluslararası sigorta şirketi BMS Group Global CEO’su Nick Cook, bugün düzenlenen basın toplantısında Türkiye’ye yönelik projelerini anlattı. Cook, toplantıda yaptığı konuşmada, BMS Group’un dünyanın en büyük 7’inci brokeri olduğunu hatırlatarak, tüm dünyada yürüttükleri faaliyetlerle 4 milyar dolar yıllık prim üretimi gerçekleştirdiklerini kaydetti.

Unico Sigorta Servis Temsilcileri ile Bir Araya Geldi! Unico Sigorta Servis Temsilcileri ile Bir Araya Geldi!

Küresel olarak 27 lokasyonda 700 çalışanla faaliyet gösterdiklerini anlatan Cook, İstanbul operasyonumuz dışında yakın zamanda Brezilya, Meksika ve Güney Kore operasyonlarını da başlattıklarını vurgulayan Nick Cook, “Türkiye’de geçen yılın Eylül ayında faaliyete geçtik. Buraya gelmemizin sebebi olarak Türkiye’ye ve Türk ekonomisine olan güvenimizi söyleyebilirim. Bu nedenle organik ve inorganik fırsatlarla Türkiye’de büyümemize devam edeceğiz. BMS Group olarak Türk sigorta sektörünün potansiyeline ve fırsatlarına inanıyoruz. Önemli bir büyüme potansiyeli söz konusu. Yaptığımız analizlerde Türk sigorta sektörünün tüm bölgesel ve küresel olumsuzluklara karşı sağlam duran bir sektör olduğunu gözlemledik” diye konuştu.

BMS Group Uluslararası Başkanı Peregrine Towneley, ‘Ortadoğu ve Kuzey Afrika bölgelerinde büyümeye, güven duyduğumuz ve inandığımız Türkiye’den başladık.   İstanbul’un anahtar şehir olması ve jeopolitik konumu bizi oldukça heyecanlandırdı. Bölgesel değil, uluslararası broker olma iştahımızı Türkiye ile pekiştirdik ’dedi.

Toplantıda konuşan BMS Türkiye CEO’su Kerim Gürkan ise kompleks risklere teknoloji tabanlı inovatif çözümler sunmak için faaliyete başladıklarını belirterek şunları söyledi:

“Türkiye’deki kurumların risklerini, kurumlarla birlikte doğru olarak tanımlamak önemli. Bu risklerin yerel ve küresel sigorta piyasalarına aktarılması konusunda uzman bir ekip olarak faaliyete başladık. Müşterilerimize en doğru teminatları en uygun maliyetlerle sunmak için faaliyetlerimizi yürütüyoruz. Başta Türkiye’deki sigorta şirketleri olmak üzere dünyanın her yerindeki sigorta ve reasürans şirketleri ile yakından çalışarak müşterilerimizin risklerini teminat altına alıyoruz. Ayrıca geliştirdiğimiz dijital poliçe yönetim platformumuzla müşterilerimizin sigorta poliçelerini ve hasar süreçlerini çok daha verimli yönetmelerini ve sigorta ile ilgili alacakları kararları daha ta merkezli almalarını sağlamayı planlıyoruz’.dedi.    

Editör: Sigorta Life