Kaçak gelin ve damatlardan artık korkmaya gerek yok!

Kaçak gelin ya da damatlar için geliştirilen bir sigorta olduğunu biliyor muydunuz?
Düğün sürecinde insanlar duygu karmaşasına girip yanlış kararlar verebiliyor. “Fikir Değişikliği Sigortası” (change of heart) adıyla bilinen bu sigorta, düğün günü terk edilme ya da son anda düğünün iptal edilmesi gibi risklere karşı gelin ve damadı korurken, gerçekleşemeyen düğünün masraflarını karşılamanıza yardımcı oluyor.

Kurt adam, zombi ve vampir saldırıları artık vız gelir

Hayaletler ve Loch Ness Canavarı için sigorta poliçesi olur da kurt adam, zombi ve vampirler için olmaz mı? İnsanların izledikleri filmlerde etkisi altında kaldığı bu üçlü bazıları için kabus olabiliyor.
Hollywood ve popüler edebiyat sebebiyle birçok insanın kabusu olan bu üçlünün saldırılarından da artık korkmanıza gerek. Zira kurt adam, zombi ve vampir saldırılarına karşı artık sizi güvence altında poliçeler bulunuyor! Bu sigorta ne kadar işinize yarar pek bilinmez fakat yine de işi şansa bırakmamak lazım. Öyle değil mi?

Denize düşen takma dişleri için sigorta şirketine başvurdu!

Sigorta sektöründe gerçekten yaşanmış olan çok sayıda komik ve ilginç olaylar mevcut. Genellikle kişiler ya kendileri için ya da kullandıkları ürüne yönelik sigorta hizmeti alır. Bunlar haricinde hiç akla gelmeyecek konularda da sigorta şirketlerinin kapısı çalınıyor. Popüler sigorta karşılaştırma sitesinde yer alan habere göre bir müşteri, gemiyle seyahatine başlamadan önce standart sigorta poliçeleri arasında olan kayıp bagaj sigortası da yaptırdı.

Sigortasının rahatlığıyla gemi yolculuğuna çıkan bu kişiyi yol tuttu. Geminin yan tarafına kusan yolcunun bu sırada takma dişleri de denize düştü. Dalgaların arasında kayıp giden takma dişi için sigorta şirketine talepte bulunan bu yolcunun şansı yaver gitti. Kayıp bagaj sigortası kapsamına alınan yolcunun denize düşen takma dişleri, sigorta şirketi tarafından karşılandı.

'Gülmekten öldüm ama kendimi de sigortalattım'

Aksigorta’dan 5,5 Milyon Ton Emisyon Tasarrufu Aksigorta’dan 5,5 Milyon Ton Emisyon Tasarrufu

1900'lü yıllarda sinema kültürü yeni yeni oluşmaya başlamıştı ve insanlar tarafından yoğun ilgiyle izleniyordu.
Birbirinden farklı türde içeriğe sahip olan filmdeki sahneler kimi insanlar için çok gülmekten kaynaklı ölüm korkusunu ortaya çıkarmıştı.

Sinemanın yeni popüler olmaya başladığı 1900’lü yıllarda, insanlar gülme kaynaklı ölümden o kadar korkuyorlardı ki, bu nedenle kendilerini sigortalatıyorlardı.

Lloyd’s of London’ın sırf bunun için geliştirilen bir poliçesi bile bulunmaktaydı.