Hisseli araziler, hazine arazileri ve tapu alamayan bütün arazileri de içine alarak belge engeline takılan üreticilere derin bir nefes aldıran GRI Geleneksel Tarım, sektörde benzersiz ve tek olma özelliği ile de adından hayli söz ettirdi.

GRI Sigorta’dan ÇKS’siz ve tapusuz çiftçilere yeni bir müjde var! Çok yakında yalnızca belirli ürünler değil; tüm tarım ürünleriniz GRI Geleneksel Tarım Sigortası’nın teminatı altında olacak.

Artık Ürün Kısıtlaması Yok

Bugüne kadar GRI Geleneksel Tarım Sigortası bünyesinde hububat, tahıl ve tüm tarla ürünleri haricinde üzüme teminat verilebilirken, artık tüm meyveler dahil, bütün tarım ürünleri dolu ve kalite kaybı risklerine karşı GRI Geleneksel ile teminat altına alınabilecek.

GRI Geleneksel Tarım Sigortası kapsamına girecek tarım ürünleri:

Tüm meyve ürünleri - Portakal, limon, mandalina, erik, şeftali, kiraz, üzüm, nektarin, zeytin, ceviz, antepfıstığı, badem, patates vb.

Tüm tahıl ürünleri - Ayçiçeği, mısır, sorgum, kinoa, kişniş, burçak, çavdar, kuş yemi, aspir, haşhaş, çentik, arpa, yonca, korunga vb.

Unico Sigorta, Teknolojik Dönüşüm ve Yenilikçi Çözümler için Teknokent’te Yerini Aldı! Unico Sigorta, Teknolojik Dönüşüm ve Yenilikçi Çözümler için Teknokent’te Yerini Aldı!

Tüm baklagiller - Mercimek, nohut, fasulye, barbunya, börülce, bakla, soya vb.

“Tüm Çiftçilerimizin Yanında Olabilmenin Mutluluğunu Yaşıyoruz”

GRI Sigorta Tarım Sigortaları Müdürü Gül Topçuğlu, GRI Geleneksel’in yelpazesine katılan yeni ürünler hakkında duydukları mutluluğu şu sözlerle ifade etti:

“GRI Geleneksel’in sayılı ürün için geçerli olmaktan çıkıp normal, başarı ile işleyen bir sistem haline dönüşmesi beni ve tüm tarım sigortaları ekibimizi fazlasıyla gururlandıyor.Türkiye’de ÇKS’siz ve tapusuz çiftçinin emeğini teminat altına alan başka bir ürün yok. Belge ve tapu engeli sebebiyle boynu bükük kalan çiftçimizin de yanında olmaktan ve onlara geleceğe dair umut verebiliyor olmaktan ötürü büyük mutluluk duyuyoruz. Aslında yaptığımız iş oldukça riskli bir iş. Fakat üretime, üreticisine ve tarıma büyük önem veren bir ekip olarak, bu ürünün bizlere verdiği mutluluk işin riskinden çok daha fazla diyebiliriz.”

Topçuoğlu, yenilikçi ürünler çıkarmaya ve var olan ürünleriçiftçinin yararını gözeterek geliştirmeye devam edeceklerini belirterek, GRI Sigorta’nın her daim çiftçiye dost bir şirket olmayı sürdüreceğini vurguladı.