130 yıldır Türkiye’de sigorta sektörüne öncülük eden AXA Sigorta, insanlığın gelişmesi adına insanlık için değerli olanı koruma amacıyla farklı odaklarda ürün ve hizmetlerle müşterilerinin hayatı için değer yaratmaya devam ediyor. Birikime İlk Adım BES Planı, Eğitim Sigortası ve Kumbaralı Hayat Sigortası gibi ürünlerle 18 yaş altı çocukların ve gençlerin daha iyi bir yarın hayaline ve iyi bir geleceğe güvenle adım atabilmelerine katkı sağlıyor.

Gençler için güvenli bir gelecek AXA’da

BES ve OKS'de toplam fon büyüklüğü ilk kez 1 trilyon lirayı aştı! BES ve OKS'de toplam fon büyüklüğü ilk kez 1 trilyon lirayı aştı!

Birikime İlk Adım BES Planı ile 18 yaş altı çocukların geleceği için güvenceyi şimdiden başlatma fırsatı sunuyor. Bu ürünle katılımcılar  birikimlerini yüzde 30 devlet katkısı ile büyütüyorlar.  

Gençlerin eğitim hayatlarını desteklemek için geliştirilen bir hayat sigortası olan Eğitim Sigortası, 30-60 yaş arasında ve bir öğrencinin eğitiminden sorumlu olan kişiler tarafından tercih ediliyor. Vefat teminatı ve asistan hizmetleri içeren bu ürün en az 2 en çok 20 yıl süreyle düzenlenebiliyor ve öğrencinin eğitiminden sorumlu kişinin hayatını kaybetmesi durumunda ödeyeceği tazminat ile öğrencinin eğitimine kesintisiz devam edebilmesini sağlıyor. 

Kumbaralı Hayat Sigortası ise 18-58 yaşları arasındaki bireylere yine uzun süreli olarak vefat teminatı sağlıyor. İlave olarak poliçe süresi sonunda sigortalının hayatta olması kaydıyla  poliçe primleri iade ediliyor. Bu şekilde ebeveynlerin çocuklarının gelecekleri için bir birikim oluşturmalarına imkan sağlıyor. 

AXA Hayat ve Emeklilik Başkanı ve İcra Kurulu Üyesi Olgun Küntay, “AXA Hayat Emeklilik olarak her çalışmamızı ve her ürünümüzü “İnsanlık için değerli olanı koruma” vizyonuyla geliştirdik. Geleceği emanet edeceğimiz ve insanlığın ilerlemesinde en önemli rolü üstlenen gençlerin de bu noktada en önemli ihtiyacı, geleceğe güvenle bakabilmek. AXA Hayat Emeklilik olarak gençlerin geleceğe yatırım yapmasına olanak sağlayan ürünler ve hizmetler sunmayı bu yüzden çok önemsiyoruz. Olası riskleri hesaplıyor, en kıymetli şeylerden biri olan eğitimlerine sorunsuz ve kesintisiz devam edebilmeleri için değer yaratmaya devam ediyoruz.” dedi.

Editör: Sigorta Life