AgeSA İklimle Bağlantılı Finansal Beyan Görev Gücü Raporunu Yayınladı AgeSA İklimle Bağlantılı Finansal Beyan Görev Gücü Raporunu Yayınladı

2017 yılından bu yana Hackathon yarışmaları düzenleyen Anadolu Sigorta’nın, bu yıl 4’üncüsünü organize ettiği Datathon Challenge isimli görüntü işleme yarışmasında kazananlar belli oldu.

Görüntü işleme konusunda analitik becerilerin kullanıldığı, en doğru tahmin modellerinin oluşturularak başvuruların yapıldığı; Anadolu Sigorta Datathone Challenge yarışmasının kazananları belli oldu.

Toplam 50 bin TL’lik ödül

Anadolu Sigorta’nın belirlediği fotoğraflar üzerinde; hasar tespit analizini en başarılı şekilde gerçekleştiren yapay zekâ tabanlı modeller geliştiren 70 yarışmacı; 270 farklı model denemesi gerçekleştirdi. Gerçek verilerle gerçek sorunlara çözüm üreten yarışmacılar arasından; Anadolu Sigorta yöneticilerinden oluşan jüri üyeleri tarafından seçilen ilk üç proje, toplam 50 bin TL’lik ödülün sahibi oldu. Datathon Challenge kazananlarında 1’inci olan Ahmet Erdem’e 25 bin TL, 2’nci olan TEF ekibi Mehmet Emin ÖztürkTuna HanSalih Meral ve Fatih Öztürk’e 15 bin TL, 3’üncü olan Clown ekibi Anıl Öztürk ve Mustafa Burak Günel’e ise 10 bin TL para ödülü verildi.

Gençlerle sigorta sektörünü bir araya getiren organizasyon

Datathan Challenge yarışmalarına bu sene gösterilen ilginin çok yoğun olmasından dolayı memnuniyet duyduklarını belirten Anadolu Sigorta Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Abacı; “Veri bilimi ile ilgilenen gençlerin gerçek verilerle çalışma imkânı bulduğu; Anadolu Sigorta Datathon Challenge yarışmamızın kazananlarını belirlemekte zorlandık diyebilirim. Ancak gençlerle sigorta sektörünü bir araya getiren bu organizasyonumuzun yenilikçi projelere kapı açtığına bir kez daha şahit olduk. Hepsi birbirinden başarılı 70 yarışmacının 270 farklı model denemesi online ortamda gerçekleşmesine rağmen; bizler için oldukça keyifliydi. Kazananları tebrik ediyor, gelecek senelerde geleneksel hale getirdiğimiz Datathon yarışmasının yeni konularıyla gençlerle yeniden buluşmayı hedefliyoruz” diye konuştu.
Editör: TE Bilisim