YATED Fuarcılık ve ED Fuarcılık tarafından düzenlenen Bosphorus Boat Show Fuarı, 11- 20 Kasım tarihlerinde arasında deniz taşıtları meraklılarını on gün boyunca Marinturk İstanbul City Port’ta ağırlıyor. Sigorta Life Ailesi olarak da ziyaret ettiğimiz, fuarda dünyaca ünlü yat markaları ve Türkiye’nin önde gelen tekne üreticilerinin en iddialı 2023 modelleri, deniz üstünde görücüye çıkıyor. 150’nin üzerinde firmanın katıldığı fuarda, 500 marka temsil edilirken deniz üzerinde de 200’ün üzerinde tekne ziyaretçileri bekliyor.

Corpus Sigorta için tekne ve yatlar öncelikli!

Corpus Sigorta, özellikle pandemi sonrası tekne ve yat sigortaları alanına odaklanarak hızlı bir büyüme yakaladı. Pandemiyle birlikte satın alma talebi artan tekne ve yatların aynı oranda sigorta talepleri de arttığı için önleyici sigortacılığa odaklanan Corpus Sigorta, sektörde öne çıktı. Şimdiden Türkiye’nin en önemli fuarları arasında yer alan Bosphorus Boat Show Fuarı da bu anlamda tekne ve yat tutkunlarının sigorta çözümleriyle buluşması açısından önem taşıyor. Fuar açılışında tüm Corpus Sigorta yöneticilerinin yer aldığı stant, on gün boyunca ziyaretçilerin merak ettiklerini cevaplamak için hazır olacak.

Karayolları Motorlu Araçlar Zorunlu Mali Sorumluluk sigortası primlerinde değişiklik Karayolları Motorlu Araçlar Zorunlu Mali Sorumluluk sigortası primlerinde değişiklik

“Corpus Sigorta’nın bu fuarda olmaması düşünülemezdi”

Açılış günü Corpus Sigorta standını ziyaret eden Maher Holding Sigorta Grubu Başkanı Ahmet Yaşar, Corpus’un ihtiyaca özel dizayn edilmiş ürünlerle tekne sahiplerinin yanında olduğunu vurgulayarak şunları söyledi: “Biliyorsunuz Corpus Sigorta, tekne ve yat sigortaları konusunda Türkiye’nin önde gelen şirketlerinden biri. İstanbul’da Bosphorus Boat Show 2022 düzenlenirken ve de bu kadar çok sayıda deniz ve tekne meraklısı bir arada gelmişken Corpus Sigorta’nın bu fuarda olmaması düşünülemezdi. Ziyaretçilerin hobilerini ve varlıklarını güvence altında tutabilmek ve onlara tekne sigortaları hakkında bilgi verebilmek üzere Corpus Sigorta da bu fuarda yerini aldı. Tüm deniz meraklılarını standımıza bekliyoruz.

 “Tekne portföyümüz Türkiye’deki ilk beş arasında”

Corpus Sigorta Genel Müdür Vekili Murat Şişli ise Corpus Sigorta’nın katıldığı ilk tekne fuarı olduğunu belirterek şunları kaydetti: “Corpus olarak özellikle tekne ve yat konusunda çok tecrübeli bir şirketiz. Tekne portföyümüz Türkiye’deki ilk beş arasında yer alıyor. Fuarla birlikte kendimizi daha iyi anlatacağımızı ve pazardaki yerimizi pekiştireceğimizi düşünüyorum. Birçok firma bizi biliyordu tabii ancak bu sayede yüz yüze tanışma fırsatı da yakalamış olduk. Daha çok kişiyle tanışacağımız için de heyecanlıyız.”

Birbirinden lüks tekne tasarımlarının yanı sıra tekne ve yat yapımında kullanılan son teknolojilerin de tanıtılacağı Bosphorus Boat Show Fuarı’nda mega yatlar, motor yatlar, yelkenli tekneler, katamaranlar, spor botlar, sürat tekneleri, botlar, tekne motorları, tekne ekipman ve aksesuarları, deniz motosikleti, deniz oyuncakları, sektörün önde gelen leasing ve sigorta firmaları, tekne tekstili, tekne elektroniği ve daha birçok ürün görülebilir.

Her zevke ve ihtiyaca uygun tasarlanmış tekne, yat ve mega yat modasının sahne alacağı fuara 50 binin üzerinde ziyarete bekleniyor. Deniz tutkunlarının beğendiği tekne veya diğer araçları test etme imkanının da sunulduğu fuara ulaşım da rahat. Toplu taşımayla otobüs, metro veya motor kullanılarak şehrin her yerinden kolayca ulaşmak mümkün.

Fuarın katılımcıları ise şu şekilde;

Axopar, Mercury, Cobra Ribs, MEM Marine, Kızılkayan, Azimut Yachts Turkey, Fairline, Sunreef Yachts, Bavaria, Seagull Yachts, Yaren, Absolute, Yener Deniz Tekneleri, Barbaros Teknecilik, TendR, Venna, Boranova, Greenline, Soyaslan, Pegasus Yacht, Next Marine, Gepa, DG Yachts, Yuka, Temarin, Trio, Temo, Lagoon, XO, Pardo, Wellcraft, Pirelli, Tiwal, CNB, BWA, Four Wins, Arcadia Yachts, Beneteau, Aquila, Sanlorenzo, Hanse, SACS, Excess, Moody, Jeanneau, Bayliner, Merkur, KAVI, Montecarlo Yachts, Zara Marin, Elan, Locustom Yachts, RAU, Blues Yachts, Depar Motor, SEN Boat, Erefe, Nursan, Denmare, Senamare, Moss Yachts, Parker, MMP, Stingray, BALI, Nautors Swan, Dufour, Fountaine Pajot, Romeas, Tur Marin, Whaler, Galeon, REM, Riva, Sea Ray, DY Deniz Yatçılık ve Top Leisare tasarımlarını deniz üstünde sergiliyorlar.

Fuar alanında standı olan başlıca markalar ise şöyle sıralanabilir: Corpus Sigorta, SUZUKI, Vestel, ZODIAC, Yamaha, Özsay, Avart.

Editör: Sigorta Life