Cigna Global ile Türkiye’nin en büyük özel bankalarından QNB Finansbank’ın güçlü iş birliğinde faaliyetlerini sürdüren Cigna Sağlık Hayat ve Emeklilik, ‘Hayat Boyu Birlikte’ söylemini rehber edinerek bireylerin günlük hayatına dokunacak ürün ve hizmetler geliştirmeye devam ediyor. Güvende ve iyi hissettiren sigortacılık anlayışıyla Cigna, en önemli gündemlerinden biri olan dijitalleşmeyi odağında tutuyor ve bu doğrultuda yeni adımlar atmaya devam ediyor. 

Bu kapsamda Cigna, yeni mobil uygulamasını sigortalılarının hizmetine açarak; sağlık, hayat, ferdi kaza, emeklilik ürünleriyle sahip oldukları haklar ve teminatları hakkında detaylı bilgilere ulaşma fırsatı sunuyor. Kullanıcılar, uygulama üzerinden birçok sigortacılık işlemini de tek tuşla gerçekleştirebiliyor. Cigna’nın tüm ürünleri ile ilgili detaylı bilgilerin yer aldığı mobil uygulama aynı zamanda sigortalıların poliçe ve sözleşmelerine ait ödeme takibini yapmalarına da olanak sağlıyor. 

Cigna’da sigortalıların yol arkadaşı olma vizyonu benimsediklerine değinen Pazarlama Genel Müdür Yardımcısı Burak Bayhan, “Sigortalılarımızın ihtiyaç duyduğu her anda ulaşılabilir ve pratik hizmet anlayışımızla yanlarında olmayı önemsiyoruz. Bunun da değişen müşteri ihtiyaçlarını iyi analiz etmeyi ve teknolojik gelişmeleri yakından takip ederek hizmetlerimize entegre etmeyi gerektirdiğine inanıyoruz. Bugün bireysel müşterilerin yarısından fazlası mobil başta olmak üzere online kanallardan hizmet almayı tercih ediyor. Cigna mobil uygulama, bu anlamda sigortalılarımızın ceplerinde taşıyabilecekleri bir güvence olarak konumlanıyor. Müşterilerimize dijital kanallarda basit, anlaşılır ve hızlı, uçtan uca dijital bir deneyim sağlamak hedefiyle uygulamamızı her geçen gün geliştiriyoruz” dedi.

Cigna Mobil Uygulamanın Hayatı Kolaylaştıran Özellikleri Öne Çıkıyor

Anlaşmalı hastanelerde, salgın hastalıklar dahil olmak üzere ayakta veya yatarak tedavi imkanı sunan Cigna Tamamlayıcı Sağlık Sigortası ürünü sahipleri, mobil uygulamadan poliçeleri kapsamındaki teminatlarını, hizmet alabilecekleri anlaşmalı hastaneleri, kullanım miktarlarını görüntüleyebiliyor. 

Unico Sigorta’nın desteklediği Barkın Pınar ve takımı Avrupa Şampiyonluğunu Garantiledi Unico Sigorta’nın desteklediği Barkın Pınar ve takımı Avrupa Şampiyonluğunu Garantiledi

Cigna güvencesiyle sevdiklerinin ve kendisinin geleceğini güvence altına alan hayat sigortası, ferdi kaza sigortası ve bireysel emeklilik sahipleri, mobil uygulamadan ürün detaylarını ve teminatlarını görüntüleyebiliyor ve emeklilik birikimlerini hesaplayabiliyor. Bireyler poliçelerine, sözleşmelerine ve dekontlarına uygulama içerisinden ulaşırken, Bireysel Emeklilik sözleşmelerindeki birikimleri, fon dağılımlarını ve hesap bildirim cetvelini detaylı olarak görüntüleyebiliyor ve PDF olarak indirebiliyor.

Sağlığımız için evlerimize kapandığımız dönemde öne çıkan online doktor ve psikolog hizmetleriyle fark yaratan Cigna, mobil uygulama ile bu hizmetlerinin erişilebilirliğini de arttırıyor. Kullanıcılar, poliçeleri kapsamındaki bütün asistans hizmetlerini görüntüleyebilirken, online doktor ve psikolog hizmetlerine sahip olan kullanıcılar ilgili hizmetlere direkt uygulama içerisinden erişebiliyor. 

Tüm akıllı cep telefonlarına indirilebilen Cigna mobil uygulama hem mevcut sigortalılara hem de henüz Cigna’lı olmayan bireylere hitap ediyor. Geleceğini ve sağlığını güvence altına almak isteyen Cigna’lı olmayanlar ve ek güvence almak isteyen mevcut sigortalılar, uygulamadaki ürün detay sayfalarından iletişim bilgilerini bıraktığında müşteri temsilcisi tarafından aranarak yarınlarını güvence altına almak için ilk adımı atabiliyor. 

Editör: Sigorta Life