Yenilikçi bakış açısıyla sigorta sektörüne öncülük eden AXA Sigorta, AXAFit uygulamasını Sağlıklı Beslenme Modülü ekleyerek güncelledi. AXA Sigorta müşterilerinin yanı sıra iyi bir yaşam sürmek isteyen herkesin faydalanabildiği, kullanmak için herhangi bir ön şart ve ücret gerektirmeyen AXAFit içerikleri, sağlıklı yaşama ve beslenmeye dair bilgiler kişisel diyet listeleri ve kilo takip sistemi ile daha da zenginleştirildi. 

Sağlıklı Beslenme Modülü’nde uzman diyetisyenlerin iş birliğiyle hazırlanan 10.000’e yakın diyet listesi yer alıyor. Bu listeler arasından kullanıcının kişisel tercihlerine uygun üç adet alternatif diyet listesi, iki haftalık programlar şeklinde veriliyor. Diyet listeleri kişilerin cinsiyet, yaş, boy, kilo bilgilerinin yanı sıra alerji durumları, beslenme türü tercihleri, diyet yapma amaçları, günlük aktivite seviyelerine göre düzenleniyor.

Daha iyi bir yaşam için değer yaratan Sağlıklı Beslenme Modülü, sağlıklı beslenme sürecini daha yakından gözlemleyebilmek adına kilo takip sistemi de içeriyor. Ayrıca uygulamada gelişim ve değişimi adım adım gösteren grafikler de yer alıyor. 

Çocukların Eğitimi Türkiye Hayat Emeklilik Güvencesi’nde Çocukların Eğitimi Türkiye Hayat Emeklilik Güvencesi’nde

Çok yönlü bir iyi yaşam uygulaması

İyi yaşam ve sigortacılık mobil uygulaması AXAFit, oluşturulduğu günden itibaren kullanıcılarına birçok kolaylık sunuyor. Günü verimli kullanabilmek için günlük plan özelliği taşıyan uygulama, sağlıklı bir yaşam için adım, su ve ilaç takibi yapılmasına imkân tanımasının yanı sıra egzersiz videoları da içeriyor. Uygulamadan ayrıca nöbetçi eczaneler de lokasyona göre görüntülenebiliyor, gezegenin sağlığı açısından da değer yaratan uygulama kullanıcılarının karbon ayak izini ölçüyor ve bu konuda bilinçlendirme özelliği taşıyor.   BES ve sağlık poliçe işlemlerine yönelik online çözümler de sunan AXAFit, tüm bu özelliklerinin yanı sıra yeni güncellemesiyle Sağlıklı Beslenme Modülü ile de sağlıklı yaşam içeriklerinde iddiasını sürdürüyor. 

AXA Sigorta Satış ve Pazarlama Başkanı ve İcra Kurulu Üyesi Firuzan İşcan “AXA Sigorta olarak, merkezine insanları ve onlar için değerli olanı korumayı aldığımız iş yapış şeklimizin temelinde sağlık yatıyor. Çünkü sağlığımız, bu hayatta sahip olduğumuz en değerli varlığımız. Sağlıklı beslenmek ve hangi gıdaları tüketmemiz gerektiğini bilmek de daha iyi bir yaşamın anahtarı. Bu doğrultuda uzman diyetisyenlerle hazırladığımız AXAFit Sağlıklı Beslenme Modülü ile herkesin ücretsiz bir şekilde kendi vücutlarına uygun olan beslenme düzenine erişebilmesini hedefliyoruz. AXA Sigorta olarak daha iyi ve sağlıklı bir yaşam için değer yaratmayı önemsiyoruz. Bu konuda çalışmaya, öncü adımlar atmaya devam edeceğiz.” dedi.