Hizmet verdiği her branşta kısa zamanda adından söz ettiren ve özellikle Kefalet Sigortası branşında 2021 yılını sektör üçüncüsü olarak tamamlayan Arex Sigorta,sigortalıların ve iş insanlarının akıllarına ilk gelen şirketlerden biri olma yolunda emin adımlarla ilerliyor.

Çalışmalarını faaliyet gösterdiği her alanda güçlendiren ve dinamik kadro yapısıyla sigortalıların bakış açısını değiştirmeyi hedefleyen şirket 2022 yılının ilk çeyreği bitmeden güçlü bir adıma daha imza atıyor. Arex Sigorta A.Ş. Yönetim Kurulu, 04.03.2022 tarihinde aldığı kararla şirket sermeyesinin 60.000.000 TL’den 120.000.000’ye çıkarılmasına yönelik süreci resmi olarak başlattı. Şirket yönetim kurulu bu kararıyla sermayenin iki katına çıkarılmasına ilişkin esas sözleşme değişikliği önerisiyle birlikte şirket genel kuruluna toplantı çağrısında bulundu.Alınan karara göre, şirketin halihazırda tamamı ödenmiş olan sermayesine dış kaynaklardan 60.000.000 TL daha ilave edilerek toplam sermaye 120.000.000 TL’ye çıkarılacaktır. Esas sözleşme değişikliği önerisi, Ticaret Bakanlığı ve SEDDK onayı sonrasında şirketin ilk olağan genel kurulunda karar alınmasıyla sonuçlanmış olacaktır.

Türkiye Sigorta Seyahat Sağlık Sigortası ile tatiller daha güvenli! Türkiye Sigorta Seyahat Sağlık Sigortası ile tatiller daha güvenli!

 

Demir; “Sermaye artışı ile daha da güçleneceğiz”

Arex Sigorta Genel Müdürü Sertem Demir sermaye artışının şirkete daha fazla güç katacağını belirterek; “İlk poliçemizi kestiğimiz Eylül 2021’den bu yana sigortacılığın hizmet verdiğimiz her branşında homojen bir dağılım ile poliçe üretiyoruz.Bu sayede yeni kurulmuş bir sigorta şirketi olarak kısa zamanda sektörde adımızdan söz ettirmeyi başardık. Bu başarımızı da şimdi işlemlerine başladığımız %100 sermaye artışıyla taçlandırıyoruz. Merkezine sigortalılarımızı konumlandırdığımız iş süreçlerimiz ve başarımızda payı olan paydaşlarımızla büyümeye devam ederek, ülkemize daha fazla katma değer sağlayacağız.” dedi.