Güvenlik Donanımı Yönetmeliği Nedeniyle Yapılan 0 Km Oto Kampanyaları 2. El Otoyu Vurdu Mu? Güvenlik Donanımı Yönetmeliği Nedeniyle Yapılan 0 Km Oto Kampanyaları 2. El Otoyu Vurdu Mu?

Anadolu Sigorta Genel Müdür Yardımcısı Kerem Erberk, dünyaca ünlü İngiliz Sigorta Enstitüsü- Chartered Insurance Institute (CII) tarafından Türkiye İyi Niyet Elçisi seçildi.

Dünya çapında 125 bin üyesi bulunan ve yaklaşık 32 ülkede iyi niyet elçilerini belirleyen CII’ın Türkiye’deki tek İyi Niyet Elçisi olan Erberk, CII Orta Doğu Bölge Direktörlüğü’ne Türkiye’deki sigorta sektörü ve pazar dinamiklerine ilişkin geri bildirimlerde bulunacak. Uluslararası sigortacılığın en iyi uygulamalarını ve yönetişim çerçevelerini yerel oyuncularla paylaşma misyonunu da üstlenen Erberk, aynı zamanda CII eğitimlerini alarak, sınavlara katılmak isteyen adaylara yönlendirmelerde bulunacak ve kişisel deneyimleri yönünde gönüllü sorumluluklar alacak.

CII’in eğitimli bir üyesi olmanın, müşterilere en iyi hizmet ve tavsiyeleri sunabilecek itibarlı ve güvenilir bir sigorta profesyoneli olma yolunda kendisine çok şey kattığını ifade eden Erberk, “CII bünyesinde 2010 yılı itibarıyla Diploma in Insurance programını tamamlayarak, Dip (Dipolama in Insurance) CII unvanını kullanmaya hak kazandım. 1873 yılında Kraliyet İmtiyaznamesi ile Birleşik Krallık’ta kurulan CII, etik ilkelere ve yüksek profesyonel standartlara bağlı, uluslararası alanda kabul gören bir meslek örgütü. Anadolu Sigorta’da halen ikisi üst yönetimde olmak üzere, unvan taşımaya hak kazanan dört CII üyesi bulunuyor. Mesleki gelişime büyük önem veren Anadolu Sigorta, çalışanlarının CII sertifikasyon programlarına ilişkin maliyetlerini karşılıyor. Yaklaşık 12 yıllık çalışmalarımın sonucunda, 7 Şubat 2022   tarihi itibarıyla da CII’ın Türkiye İyi Niyet Elçisi olmaktan büyük memnuniyet duyuyorum” diye konuştu.

Kerem Erberk’in iyi niyet elçileri arasına katılmasından mutluluk duyduğunu belirten CII Ortadoğu Bölge Direktörü Gaenor Jones ise, CII iyi niyet elçilerinin, uluslararası kabul görmüş bir enstitü aracılığıyla mesleki nitelikler ve akreditasyon kazanmanın değerlerini ve faydalarını aktarmada önemli katkıları olduğunu vurguladı. Jones, CII üyesi ve sertifika/diploma sahipleri olarak, sigortacılık kariyerinde ilerlemenin mükemmel örnekleri olan iyi niyet elçilerinin, kendi ülkelerindeki aday üyeler ve öğrenciler nezdinde ciddi bir etkileşim yarattığını da söyledi.