Türk sigorta sektöründe adından sıkça söz ettiren AcnTURK Sigorta ilk poliçesini kesti ve üretime başladı. Sigorta Acentelerinin bir araya gelerek kurduğu ilk ve tek sigorta şirketi olan yapı, güçlü bir kadroyla sektöre giriş yaptı. AcnTURK Sigorta, şirketin gerçek sahibi olarak adlandırdıkları acenteleri ile “ilk buluşma” konseptiyle bir araya geldi. Buluşmada 300 acente yer aldı.

acnturk-1

Etkinlikte AcnTURK Sigorta Yönetim Kurulu Başkanı Murat Büyükçelebi şirketin kuruluş hikayesini anlattı.

“Biz acenteci bir şirket değiliz. Biz acentenin kendisiyiz.” ifadesini kullanan Büyükçelebi; “Kuruluş sürecinde gördük ki sektörün acenteleri ve sigortalıları gerçekten anlayan bir şirkete ihtiyacı bulunmaktadır. Acentesiz bir sigortacılığa inanmıyoruz ve acentenin sunduğu hizmetin artarak devam etmesi gerektiğini düşünüyoruz. Bu bağlamda acentelerimizin portföy mülkiyetini tanıyor ve asla dokunmayacağını bildiriyoruz. Her branşta, Türkiye’nin her yerinde ve her türlü işte var olacağız. Trafikten sağlık sigortalarına, yangından tarım sigortalarına kadar gelecekte sağlam bir oyuncu olarak yer alacağız. Sizlerden bu şirkete sahip çıkmanızı istiyoruz çünkü bu şirket acentelik mesleğinin gelecek garantisidir. Ayrıca kurucu ortaklarımıza bugüne kadar yaptıkları çalışmalardan, katkılardan ve bu zor yolculukta gemiyi terk etmemelerinden dolayı hepinizin önünde tekrar teşekkür ediyorum." dedi. 

acnturk-2

Büyükçelebi’nin ardından kürsüye çıkan ve şirketin iş yapış süreçlerinden bahseden AcnTURK Sigorta Genel Müdürü Murat Dişçi; “Tartışmasız bizimle çalışan her acente en yüksek kazancı elde edecek acentedir. Bu konu bir rekabet konusu değil şirketimizin standart işleyişidir.” dedi.

acnturk-4

Toplandı daha sonra çalışma sistemlerinin tanıtımı ve işleyiş hakkında yapılan sunumlarla devam etti. Son oturumda ise acentelerin şirket yetkililerine sormak istediklerini dile getirebildikleri bir soru – cevap şeklinde tamamlandı.